userad89
Boks reklamowy

Zwyciężyło doświadczenie

W meczu 3. kolejki unihokejowej Salming Ekstraligi Kobiet w hali  w Nowym Targu spotkały się dwie drużyny Podhala: MMKS Podhale I Nowy Targ podejmował MMKS Podhale II Nowy Targ.

Pierwszy raz w historii Salming Ekstraligi Kobiet zdarzyło się, by którykolwiek z zespołów wystawił do gry dwie drużyny, a do tego dwa różne sztaby szkoleniowe.
Derby Nowego Targu zaczęły się ostrymi atakami obydwu drużyn.

Jako pierwszy skuteczny cios zadał MMKS I, a bramkę zapisano w protokole jako trafienie samobójcze.

8 sekund później do wyrównania doprowadziła Osmala z MMKS-u II.

W 13. minucie na listę strzelców wpisała się bardzo aktywna dziś Magdalena Krzystyniak, ustalając zresztą tym golem wynik pierwszej odsłony (2:1).

Po przerwie do ataku i odrobienia strat rzuciły się najpierw zawodniczki prowadzone przez Arkadiusza Pysza (Podhale II), ale skuteczne interwencje znakomicie dysponowanej dziś Klaudii Jachymiak oraz dobra gra w obronie sprawiły, że aktualne Wicemistrzynie Polski (Podhale I) nie dopuściły do straty bramki. Niedługo potem same zresztą ruszyły do kontrofensywy. Mimo to w II tercji nie padła żadna bramka.

Trzecią część meczu przebojowo zaczęły bardziej doświadczone "Szarotki".

W 41. minucie do siatki trafiła Katarzyna Rogala, która wykorzystała dobre podanie od swojej imienniczki - Katarzyny Fuły (gol na 3:1).

W 49. minucie meczu bramka autorstwa Magdaleny Krzystyniak (4:1), a w 53. Wiolety Białoń (5:1) bezsprzecznie potwierdziły dominację Wicemistrzyń Polski, a trafienie  Kingi Pazdro (dawniej Bugajska) w 57. minucie (6:1) nie pozostawiło już  nikomu złudzeń.

Derby Nowego Targu pokazały, że podział drużyn zaowocował niezłym widowiskiem, chociaż niektórzy twierdzą, że w jednym zespole zawodniczki grałyby z większą korzyścią.

Rewanż już jutro: o godzinie 10:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 (os. Niwa 4c, Nowy Targ).

21.10.2017 (sobota), godz. 19:00
MMKS Podhale Nowy Targ - MMKS Podhale II Nowy Targ 6:1 (2:1, 0:0, 4:0)
6:1 - Pazdro (M. Krzystyniak) - 56:51 /5 na 4/

Statystyki bramkarek: K. Jachymiak (22/23 = 95,65%) | P. Młynarczyk (21/27 = 77,78%)
Najlepsze zawodniczki meczu: K. Jachymiak | W. Gajewska