userad89
Boks reklamowy

Zdrowy styl : Szybko – Już – teraz – Od razu

Znacie zapewne takie powiedzenie „Co nagle to po diable”. Nasza codzienność jest nieodzownie związana z tempem. Rytm życia, tempo zmian, wszystko dzieje się tak szybko. Dziś każdy z nas wie co to Fast Food,a chciałby szybko schudnąć, i żyje w pośpiechu. Od nas zależy czy damy się porwać w wir codzienności czy to jednak my będziemy kreować naszą rzeczywistość.

Na początek zajmijmy się wspomnianym jedzeniem typu Fast Food. Wiemy, że nie są to zdrowe produkty, a jednak większość z nas się nimi zajada kilka razy w tygodniu a nawet częściej. Zrobimy małe porównanie - na jednej szali położymy zalety a na drugiej wady wspomnianego szybkiego jedzenia.
Jakie są więc zalety Fast Foodów.
- Szybko dostępne
A jakie są wady Fast Foodów

- mocno przetworzone
- mało odżywcze, jeśli nie powiedzieć, że kompletnie nie odżywcze
- zawierają duże ilości tłuszczy trans (tych nie dobrych)
- pełne są cukru
- zawierają ogromne ilości soli
- proces trawienia takiego jedzenia może trwać nawet 3 doby – to znaczy kisi się to w naszych żołądkach 3 dni.
- maja tragiczny wpływ na nasze samopoczucie i prace naszego organizmu
Wad mogłabym wymienić jeszcze wiele – zalet niestety nawet choćbym się bardzo mocno skupiła nie jestem w stanie wymyślić ani jednej.

  Zastanówmy się czy a konto kilku minutowej przyjemności warto postawić te wszystkie negatywne skutki jedzenia Fast Foodów. Następnym razem gdy będziecie mijać bar szybkiej obsługi – zastanówcie się podwójnie, czy aby na pewno warto za chwilę błogości zapłacić zdrowiem.

Następnie mamy szybkie chudnięcie – tzn. zastosowanie diety cud. Bardzo popularne gdy na najbliższym spotkaniu rodzinnym trzeba wcisnąć się w sukienkę, która się obecnie nie dopina; lub gdy mamy 2 tyg do wyjazdu na wakacje gdzie będziemy musieli założyć strój kąpielowy.

Zalety szybkiego chudnięcia:

- Szybko spadają kilogramy na wadze
- Czujemy się szczęśliwi ze cyfry lecą w dół
Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że zalety z czasem przeradzają się w wady.

Wady szybkiego chudnięcia:

- W szybko straconych kilogramach tak naprawdę tracimy zdrową masę mięśniowa i wodę – co sprawia że spowalniamy nasz metabolizm
- Spada nasza wydajność
- spada poziom energii, czujemy się zmęczeni
- jesteśmy rozdrażnieni i agresywni, co przekłada się na stosunki międzyludzkie w pracy czy w domu.
- powstają zwisy skórne, które wyglądają okrutnie i można się ich pozbyć jedynie operacyjnie
- nieunikniony jest też efekt jojo

 Może jednak warto zadbać o styl życia i stracić wspomnianą wagę spokojnie – bez katowania się dietami, bez późniejszego efektu jojo i bez brzydkich wizualnie zwisów skórnych. Zadbajmy o to co jemy i o odżywienie organizmu każdego dnia a nie tylko w czasie przysłowiowej diety.
  Weźmy życie w swoje ręce, czujmy się zdrowo i pełni energii każdego dnia. Zwłaszcza, że tylko zdrowe odchudzanie przez zmianę stylu życia, jest drogą do tego, by za 5,10 , 15 lat także utrzymać wagę w , której najlepiej się czujemy. Mamy rozum wiec się nim kierujmy. W życiu nie ma drogi na skróty.

 Odchudzanie z reklam, które obiecują utratę wagi bez wysiłku to mit / bajka dla tych, którzy chcą zmiany bez zmian. Dzisiaj jesteśmy sumą tego kim byliśmy do tej pory. Chcąc coś zmienić i mieć nowy efekt nie można robić tego samego co do tej pory oczekując innego wyniku.

  Zdrowe odchudzanie to zmiana stylu życia, wypracowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, zmiana naszego myślenia. Zróbmy to dziś myśląc o jutrze. Kiedy możemy dokonać zmian, to się nam nie chce – kiedy stan zdrowia się pogorszy, samopoczucie nas nie cieszy i utrudnia życie, wtedy chcieli byśmy dokonać zmian, niestety jest czasami tak ze nie możemy ich już dokonać. Nie pozwala nam na to stan zdrowia i nawyki z przeszłości. Tu koło się zamyka.

Zostaje nam jeszcze jeden temat życie w pośpiechu – każdy z nas mówi że nie ma na nic czasu, ma strasznie dużo zajęć itd. Od zawsze mieliśmy do dyspozycji 24 godziny – wiec co stało się z czasem, którego nam brakuje? Nadal mamy do dyspozycji identyczne 24 godziny a ciągle brakuje nam czasu. Goniąc wydaje nam się , że żyjemy.
   Prawda jest taka, ze stajemy się kandydatami na zawały serca , udary mózgu, do podziwiania świata z łóżka lub wózka inwalidzkiego. Czy tego chcemy?  
 Czyż nie pracujemy po to aby cieszyć się życiem na emeryturze? Jest tylko jedno „ale” - do tej emerytury trzeba dożyć, a w takim tempie może uda nam się dożyć ale czy ten czas będzie można nazwać życiem?

  Pośpiech generuje stres – stres powoduje że w naszym organizmie powstaje kortyzol tzw. hormon stresu. Chwilowy stres powoduje wytworzenie się adrenaliny, która pobudza nasz organizm do działania co umożliwia nam wykonanie rzeczy których normalnie nie byli byśmy w stanie zrobić i jest to dobre ale na krótka metę. Jest jeszcze stres przewlekły, który wyniszcza nasz organizm, zżera olbrzymie ilości witamin i minerałów które potrzebujemy do codziennego funkcjonowania – dlatego tez stres zaburza zdrowa prace naszego organizmu.

  Prostym rozwiązaniem na ciągły pośpiech jest odpowiednie zarządzanie własnym czasem.Nie chodzi tu o jakieś wyszukane systemy, ale o najzwyklejsze zaplanowanie swojego dnia. Wyznaczenie zadań na dany dzień – od tych najistotniejszych do tych pomniejszych. Wszystko zależy od naszych priorytetów.

 Np. dla osoby walczącej z waga istotne jest zaplanowanie posiłków, oraz aktywności ruchowej. Dla kogoś kto ma zdać ważny egzamin istotne będzie zapoznanie się z materiałem, zrozumienie go i nauczenie się. Każdy z nas w danym czasie ma inne priorytety.

 Pamiętajmy jednak zawsze iż nasz zdrowie i samopoczucie jest najważniejsze. Jeśli jesteśmy zdrowi i mamy energie do działania to wszystkie problemy czy przeciwności losu będą do przejścia. Jednak w momencie, kiedy brakuje zdrowia i energii do życia to wszystko się zaczyna walić.

  Życie pełne jest wyborów – każdego dnia dokonujemy ich setki jak nie tysiące. To od nas zależy jakich wyborów dokonamy dobrych czy złych. To od tych wyborów potem zależy jakość naszego życia.
  Zastanówmy się przez chwilę. W życiu ponosimy odpowiedzialność nie tylko za to co robimy ale również za to czego nie robimy. To kim jesteśmy teraz , jak się czujemy czy życie sprawia nam przyjemność jest wynikiem minionego czasu. Zacznijmy od dziś odmierzać i wykorzystywać go inaczej a nasz organizm sprawi, że będziemy czuć chęć do życia co spowoduje, że powiemy – teraz wiem, ze żyje .
Postawmy sobie cel - chcę jako dziadek czy babcia nadążyć za wnuczkiem. Będzie to dla obojga cudowny czas i wywoła uśmiech i myśl, ze warto było popracować nad sobą dłużej niż zrobić to teraz, natychmiast , na szybko .Zobacz ofertę sklepu z akcesorimi i odzieżą turystyczną SZLAK.CO2018-03-07 16:23 506 Zdrowy styl : Szybko – Już – teraz – Od razu

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67