userad91
Boks reklamowy

Zdrowie i Uroda: Piękno stóp w twoich rękach. O traktowaniu stóp z miłością rozmawiamy z podolog Anetą Kowalczyk

Twarz, ręce szyje , korpus pielęgnujemy cały rok. O stopach z reguły przypominamy sobie wiosną. Tymczasem stopa jest integralną częścią nas i domaga się przynajmniej równego traktowania - Jest drugim mózgiem , mającym wpływ na nasze samopoczucie , rozwój , a nawet psychikę - podolog Aneta Kowalczyk do każdej stopy podchodzi z miłością .

Bywa życiowa, jambiczna,metryczna, zdeformowana , procentowa, zwrotu,wzrostu - stopa - jeden z najważniejszych elementów naszego aparatu podporowo - nośnego ,odpowiadającego za funkcje lokomocyjną. Najważniejsze ponoć by była zdrowa .  

 TP :Piękne stopy , co kryje się pod tym pojęciem ? 

AK :Piękne stopy ?! Każdy to rozumie jednoznacznie . Ja myślę, ze piękne stopy to przede wszystkim stopy zdrowe, zadbane , z prawidłowo skróconymi  paznokciami. U kobiet paznokcie mogą być pomalowane .To takie stopy, których nie powstydzi się nikt ściągając buty.

TP : Nie zawsze jednak udaje nam się mieć piękne stopy i to z przyczyn od nas niezależnych? .

AK:Czasem stopy mogą być zdeformowane czy ze zmianami chorobowych. Takie stopy wymagają pomocy specjalisty. Z reguły udaje się wiele niedoskonałości stóp usunąć. To też pewien element dbania o estetykę stóp, o której mówię . 

TP : Mężczyźni dość uważnie oceniają  nogi kobiet . Na co przede wszystkim zwracają uwagę ?

 AK : Mężczyźni ?!... Przede wszystkim patrzą na wygląd. Jak  stopa prezentuje się  w butach i to w butach na szpilce. Panowie bardzo lubią kobiety, które chodzą w butach na wysokim obcasie  i jeśli są to sandałki to pięta -jakby nie było -musi być gładka , błyszcząca. Skóra na niej musi być zadbana .  Ważne , żeby paznokciami nie drapać chodnika ( śmiech).  Powinny być starannie obcięte, pomalowane.Nawet nie musi być lakieru , wystarczy odżywka, ważne żeby ładnie i estetycznie wyglądały.

TP : Na jakie elementy zwraca uwagę kobieta , kiedy patrzy na stopy mężczyzny?

AK :Powiem ze swojego punktu widzenia. Ważne , by stopa była nie przesuszona, zadbana i odpowiednio wypielęgnowana.  Mężczyźni mają łatwiej. Kobiety bardzo często zazdroszczą mężczyznom, ponieważ oni mają inną skórę, troszkę bardziej wytrzymałą na różne przeciążenia.Męskie stopy są często ładniejsze od  kobiecych stóp i nie wymagają aż takiej pielęgnacji , ponieważ są bardziej odporne na czynniki zewnętrzne.
Mężczyźnie wystarczy , że będzie smarował kremem stopy i regularnie skracał paznokcie,  by były uznane za zadbane.
  Nie powinien jednak ich skubać, bo często tak się zdarza, ze panowie nie używają cęgów do obcinania paznokci, czy tarek do ścierania zrogowaciałego naskórka . Nie tylko skubią paznokcie  lub je urywają , ale nawet skrobią, nożykami  skracając - co daje opłakane efekty estetyczne
 
TP : Starsze pokolenie mówi, ze nasze stopy są zdeformowane , bo nie chodzimy po piasaku, kamieniach i ziemi. Kiedyś tak się chodziło i nogi były piękne - to prawda? 

AK :Tak . Ja muszę się z tym zgodzić , chociaż nie do końca. Chodząc boso po naturalnych powierzchniach stopy muszą chronić się przed tarciem , więc stopy rogowacieją i wysuszają się . Takie stopy wymagają odpowiedniej pielęgnacji w domu.
Jeżeli chodzi o takie spacerowanie na boso po trawie , piasku , kamieniach to nie tylko zgadzam się na takie zabiegi ale nawet zalecam moim pacjentom. Szczególnie rodzicom , którzy mają małe dzieci. Polecam im też, by nie wkładali swoim pociechom butów ciężkich, sztywnych , zachęcali do tuptania po naturalnym podłożu, bo dzięki temu dziecko się lepiej rozwija.. U osób dorosłych takie hasanie po łąkach , polach, czy piasku wzmacnia mięśnie uelastycznia ścięgna .Rzeczywiście taka stopa jest zdrowsza, lepiej się czuje. Wystarczy latem wyjść rano na trawę , pochodzić sobie  po rosie  i poczuć tą ziemię , ten chłód na stopach i człowiek od razu zyskuje dużo energii na cały dzień. Stopy są - ja to tak nazywam- drugim mózgiem , który wpływa na nasze samopoczucie , nasz rozwój , na nasza psychikę .Chodzenie na boso polecam bardzo

TP : Najprostszy zabieg , który pozwoli nam utrzymać stopy w dobrej kondycji?

Jeśli nie ma żadnych problemów to polecam stosowanie odpowiednich kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji stóp. Najlepiej , by były to kosmetyki oparte o naturalne składnikach . Zawierające jak najmniej mocznika , mocnych preparatów złuszczających i rozmiękczających skórę stóp. Wystarczy raz w tygodniu zrobić sobie peeling stóp i codziennie posmarować je kremem , pianką czy maścią . To w zupełności wystarczy.

 TP : Zima - czas kiedy rzadko spoglądamy na stopy. Bliżej wiosny zaczynamy się zastanawiać co zrobić , by nasze nogi znów były piękne.

 AK : Dla mnie to zabawne. Proszę sobie wyobrazić : czy my chodzimy tylko wiosną i  latem ? Stopy potrzebne nam są cały rok . Tak naprawdę powinniśmy dbać o nie przez cały 12 miesięcy.
Jeśli nie ma problemów na stopach to ja sama polecam zabiegi dwa razy w roku , a nawet raz w roku w gabinecie, ale pamiętajmy, że w domu trzeba pielęgnować stopy cały rok. Często zdarza się , że przychodzą osoby po zimie i chcą mieć super piękne stopy na lato , a tu nie zawsze uda się taki cud osiągnąć podczas jednego zabiegu, bo są takie zmiany na stopach, że to wymaga dłuższej terapii i często oczekiwane efekty  są dostrzegalne  dopiero po wakacjach .
  Wiele osób uważa, że wrastające paznokcie, czy pękające pięty zimą się przenosi , nie zdając sobie sprawy, że aby pozbyć się tych zmian przede wszystkim potrzeba czasu.
. Dlatego będę zachęcać by regularnie korzystać z zabiegów i regularnie pielęgnować te stopy . Dbamy o całe ciało , dbajmy też o stopy cały rok- nie tylko w tym czasie kiedy są odsłonięte 

Z Anetą Kowalczyk podologiem - czyli specem od stóp rozmawiała Urszula Starzyk. Zobacz ofertę sklepu z akcesorimi i odzieżą turystyczną SZLAK.CO


Źródło: fot. Urszula Starzyk

2018-02-23 03:58 923 podolog, Nowy Targ , Aneta Kowalczyk, stopy,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67