Boks reklamowy

Zakopane: Uwaga dzwoni policjant? To oszust

W Zakopanem znów zaatakowali oszuści. Stosując klasyczną metodę na policjanta i wnuczka ostrzegali dziś  przed południem trzy mieszkanki Zakopanego przed bankową szajką, która weszła bezprawnie w posiadanie ich danych osobowych.  

Tym razem oszust - mężczyzna - przedstawił się jako policjant Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Karol Zieliński lub Andrzej Zieliński. Z przekazanej drogą elektroniczną informacji wynikało, że policja rozpracowuje szajkę przestępców składających się z pracowników banku, którzy weszli bezprawnie w posiadanie danych osobowych, w związku z czym pieniądze znajdujące się na koncie trzech mieszkanek Zakopanego są zagrożone. Nakazał im też nie wychodzić z domu, bo może być on obserwowany, a telefon może być na podsłuchu.
 
- Rzekomy policjant w czasie rozmowy prosi o nie rozłączanie się z nim a następnie wybranie na klawiaturze telefonu numeru 997 lub 112 celem otrzymania dalszych instrukcji. - mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, mł asp. Krzysztof Waksmundzki. - Jest to jeden z przykładów metody działania oszustów na tzw. „policjanta” zmierzający do wyłudzenia pieniędzy. W przypadku otrzymania podobnego telefonu należy się bezwzględnie rozłączyć- jest to bardzo ważne, aby połączenie zostało przerwane, nie wykonywać żadnych instrukcji przekazywanych przez
dzwoniącego, nie przekazywać nikomu żadnych pieniędzy, niezwłocznie powiadomić Policję pod nr 997 lub 112 - ostrzega Waksmundzki.


2017-11-28 16:46 699 policja, KPP, Krzysztof Waksmundzki, oszustwo na policjanta

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny