userad75
Boks reklamowy

Zakopane: Koniec z pirackimi wjazdami do Kuźnic. Będzie monitoring?

Kuźnice maja być monitorowane. Zamontowania kamer na drodze dojazdowej do Kuźnic domagają się władze Zakopanego. W ten sposób chcą zdyscyplinować kierowców, którzy notorycznie łamią zakaz ruchu w tym miejscu i parkują samochody w samych Kuźnicach i udają się na turystyczne tatrzańskie szlaki.

System monitoringu jest już prawie rozpracowany. Kamery mają być zamontowane tak, by można było zidentyfikować tablice rejestracyjne. System będzie sczytywał je i porównywał z bazą danych i numerami tablic samochodów uprawnionych do wjazdu. Jeśli numeru nie będzie w bazie danych to kierowca za złamanie zakazu ruchu dostanie mandat do domu. Zakopane złożyło już wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie o dofinansowanie projektu. 


Reakcja władz Zakopanego wygląda groźnie, a sprawa pilna, chociaż o potrzebie monitorowania Kuźnic mówi się pod Tatrami od lat. Droga do Kuźnic to najbardziej rozpoznawalna trakcja Zakopanego. Prowadzi wprost do kolejki linowej na Kasprowy Wierch i do turystycznych szlaków: do Schroniska Murowaniec, na Halę Gąsienicową i do Czarnego Stawu Gąsienicowego, na Kasprowy Wierch, na Giewont i do Hali Kondratowej, czy na Czyby Goryczkowe.

Źródło: fot. Urszula Starzyk

Oceń artykuł:


2017-10-07 16:54 388 Zakopane, Kuźnice , monitoring

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny