userad75
Boks reklamowy

Zakopane: Jest dworzec, będzie remont

PKP S.A. przekazała dworzec w Zakopanem na rzecz Miasta. W ten sposób zakończył się długotrwały proces, który stał na drodze do remontu jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków stolicy Tatr.

Dziś Prezes Zarządu PKP S.A. Krzysztof Mamiński i Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula podpisali porozumienie, w myśl którego Polskie Koleje Państwowe przekazują na rzecz Miasta dworzec kolejowy wraz z przyległym placem. Przewoźnik - w myśl umowy - nadal będzie dysponował torami kolejowymi. W uroczystym podpisaniu dokumentu wziął udział Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk.

- To ostateczna decyzja, której brakowało nam, żebyśmy mogli w pełni decydować i działać na tej nieruchomości - mówi Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego. - Do tej pory bowiem miasto było właścicielem dworca, ale nie mogło nic zarządzać, bo PKP nigdy go nie wydało - dodaje burmistrz podkreślając - umowa ostatecznie kończy sprawę przejęcia dworca kolejowego. Dzięki temu będzie mogli rozpocząć remont tego terenu.

O konieczności wyremontowania i zmodernizowania zakopiańskiego dworca mówiło się od lat. Teraz sprawa remontu jest w rękach władz miasta.

Galeria:

Źródło: UMiG. Zakopane

Zostań naszym darczyńcą, mecenasem lub sponsorem. Twoja dobrowolna wpłata zostanie przeznaczona w całości na działalność Stowarzyszenia I love Podhale - wydawcę portalu twoje-podhale.pl

BGZ BNP Paribas o/Nowy Targ konto: 24 1600 1462 1816 9582 4000 0001


Oceń artykuł:


2017-10-09 18:44 265 Krzysztof Mamiński, PKP, Andrzej Adamczyk, MIB, Leszek Dorula Zakopane, Dworzec PKP