userad90
Boks reklamowy

Zadecydowała trzecia tercja

W drugim spotkaniu półfinału PHL Podhale Nowy Targ po raz drugi przegrało z Comarch Cracovią 4:3. Tym razem wynik był cały czas sprawą otwartą, zadecydował feralny początek trzeciej tercji kiedy to Podhale szybko straciło dwie bramki i nie udało im się odrobić strat.

Szarotki niezbyt dobrze rozpoczęły spotkanie. Już na początku meczu dała się we znaki po raz kolejny trzecia formacja Cracovii, która wczoraj niemiłosiernie punktowała zawodników Podhala. To także oni dzisiaj otworzyli wynik spotkania i i Cracovia objęła prowadzenie. Później na ławkę kar powędrował Neupauer i wydawało się, że mecz ułoży się podobnie w pierwszej tercji jak wczoraj. Podhale jednak przetrzymało napór i udało im się wyprowadzić skuteczny atak. Bramkę po świetnym zagraniu Hattunena zdobył dobrze dysponowany Bryniczka. Do końca tej tercji trwała wymiana ciosów. I jedni i drudzy szukali swoich szans.

Druga odsłona to festiwal kar. Niestety w tym elemencie przewagę miało Podhale. Co rusz wędrowali na ławkę kar. Przytrafił się nawet okres podwójnej przewagi dla Cracovii, która wykorzystała go bardzo dobrze i ponownie wyszła na prowadzenie. Później to Cracovia zaczęła niespodziewanie popełniać faule. Podhale wykorzystało okres przewagi 4 na 3 i Radzinski przestrzelił Radziszewskiego. Ta tercja także zakończyła się wynikiem remisowym i o wszystkim miała zadecydować trzecia tercja.

W niej to Podhale straciło w odstępie kilkunastu sekund dwie bramki za sprawą wychowanka z Nowego Targu Damiana Kapicy. Podhale rzuciło się szybko do odrabiania strat. Bardzo szybko wykorzystali jedną z przewag. Jaśkiewicz stanął oko w oko z Radziszewskim i nie pomylił się. Na odrobienie strat Szarotkom nie wystarczyło już czasu. Pasy mądrze utrzymywały się przy krążku, nie pozwalając Podhalu wyprowadzić groźnej kontry.

Teraz rywalizacja przenosi się do Nowego Targu, gdzie zostaną rozegrane dwa spotkania (sobota i niedziela). Podhale musi wygrać te spotkania, jeśli jeszcze chce pozostać w walce o złoto. Na pewno pomoże im w tym doping nowotarskiej publiczności, jest to ciężki teren dla wielu drużyn.

Comarch Cracovia Kraków- Tatryski Podhale Nowy Targ 4:3
Stan rywalizacji: 2:0 (do 4 zwycięstw)