Boks reklamowy

Wiosna Jazzowa Zakopane 2018


„Jeśli jazz na szczytach, to tylko w Zakopanem” – to hasło już po raz piętnasty będzie towarzyszyć muzyce synkopowanej, rozbrzmiewającej pod Tatrami między 27. a 30. kwietnia. W tych dniach Zakopane znów stanie się światowym centrum jazzu, goszcząc artystów z najwyższej półki i rzesze wiernych fanów.

Wiosna Jazzowa od początku istnienia była ważnym punktem w muzycznym kalendarzu Zakopanego. Z czasem stała się jednym z najbardziej znaczących festiwali jazzowych w Polsce i współpracujących z nim krajach Grupy Wyszehradzkiej, a w 2012 dołączyła do ekskluzywnego grona imprez, fetujących International Jazz Day pod patronatem UNESCO.

W tym roku organizatorzy przygotowali wyjątkowo bogaty i zróżnicowany program, obejmujący wszystkie ważniejsze odmiany jazzu. Muzykę spod znaku dixielandu reprezentować będą Leliwa Jazz Band i legendarna formacja Old Timers, zaś mainstream – znakomity wokalista amerykański Stanley Breckenridge z mistrzem organów Hammonda Wojtkiem Karolakiem; w ich wykonaniu usłyszymy standardy w nowych, nieprzewidywalnych interpretacjach okraszonych solidną dawką swingu i humoru.

Interesująco zapowiadają się projekty osadzone w nurcie nowoczesnego jazzu akustycznego. Jednym z nich jest “Komeda”, który zostanie zaprezentowany przez połączone siły formacji Eljazz Big-Band i Pan Ton Ensemble. Wydarzeniem ma szansę stać się “Sisters in Jazz”, międzynarodowy projekt japońskiej pianistki Naoko Sakaty z udziałem artystek z kilku krajów Europy. Nie zabraknie propozycji z pogranicza jazzu i klasyki – „Chopin na strunach”, pionierski projekt skrzypka Macieja Strzelczyka, kontrabasisty Piotra Rodowicza i gitarzysty Romualda Erenca, jest próbą nowego odczytania dziedzictwa naszego romantyka przez artystów, których głównym instrumentem nie jest fortepian.

Warto zwrócić uwagę na zespoły wykonujące muzykę utrzymaną w konwencji syntezy jazzu z nowymi gatunkami. W tej stylistyce wypowie się formacja pianisty Piotra Wyleżoła – lider i jego Kwintet wykonają własne kompozycje, w których akustyczny postbop spotka się z funkiem, rockiem, drum`n bass i hip-hopem.

W nieco łagodniejszych klimatach (jazz, rock, folk) zagra słowacki AMC Trio. Miłośników jazzu i gorących rytmów porwie zespół Adama Wendta z hiszpańską wokalistką Lurą Cubi Villeną.

Jeszcze bardziej energetyczną wersję fusion i latino zaprezentuje grupa Q YA VY, z m.in. wybitnym saksofonistą Maćkiem Sikałą i czarodziejem perkusjonaliów José Torresem.

I wreszcie coś dla fanów o najbardziej wyrafinowanych gustach – „Four Duets Project” Krzesimira Dębskiego, Krzysztofa Ścierańskiego, Tadeusza Sudnika i Marcina Krzyżanowskiego to dźwiękowy spektakl, łączący jazz, elektronikę i swobodną improwizację.

 PROGRAM:

Piątek, 27.04.2018

12:00 Leliwa Jazz Band
17:00 Storyville Jazz Band (HU)
20:00 Chopin na Strunach (Strzelczyk, Rodowicz, Erenc)

Sobota, 28.04.2018 (World & Jazz Music pod Tatrami)

12:00 Leliwa Jazz Band
17:00 Adam Wendt Acoustic Set & Laura Cubi (Sp)
19:00 Old Timers / Breckenridge – Karolak Connection (USA, PL)
20:00 Swing Revival (Cz)

Niedziela, 29.04.2018 (Jazz & Latin Day)

17:00 Dębski, Ścierański, Sudnik, Krzyżanowski “Four Duets Project”
19:00 Piotr Wyleżoł Band / Qyavy

Poniedziałek, 30.04.2018 (UNESCO International Jazz Day)

17:00 AMC Trio, The Stano Baláž Folk Band ‎– Ad Fontes (SK) [Hotel Aries & Spa, ul. Zaruskiego 5]
19:00 Sisters in Jazz (Int) / Eljazz Big-Bandand Pan Ton Ensemble “Komeda” [Kino Sokół, ul. Orkana 2]

źródło: zakopane.pl

Komentarze

~ezikajaniafi

http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin 500mg lcv.sqog.twoje-podhale.pl.vih.sp http://mewkid.net/order-amoxicillin/

~eqomuvefeje

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxil Children Amoxicillin Online kzp.kxne.twoje-podhale.pl.gvq.jj http://mewkid.net/buy-amoxicillin/

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny