userad89
Boks reklamowy

Unihokej: Czas na finałowe rozstrzygnięcia

Już w najbliższą sobotę (tj. 8 kwietnia) zapadną ostateczne rozstrzygnięcia w Salming ekstralidze mężczyzn i kobiet w kategorii seniorów w unihokeju. Mecze zostaną rozegrane w gdańskiej hali AWFiS. Z grona 8 zespołów biorących udział w Super Finale, aż 3 są z Nowego Targu. O szanse wywalczenia złotych medali powalczą Górale Nowy Targ i MMKS Podhale Nowy Targ, o brąz zagra KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ.
Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią zawodnicy Szarotki. Ich rywal Fenomen Babimost napsuł dużo krwi szczególnie w meczu rewanżowym Góralom, ma w swoich szeregach młodych, perspektywicznych zawodników, którzy grali już mecze na arenie międzynarodowej. Faworytem jednak wydaję się być drużyna z Nowego Targu mająca bardziej doświadczonych zawodników. W tym sezonie z meczu na mecz grali coraz lepiej. Wydawało się, że finał jest im pisany, ale na drodze stanęła  Zielonka i tym razem musieli uznać wyższość przeciwnika. Teraz na poprawę nastroju przyjdzie im walczyć z Babimostem o brązowy medal. Emocje mogą być równie duże jak w meczu finałowym.
Następnie kije skrzyżują Panie, a konkretnie o złote medale powalczą zawodniczki MMKS-u i Olimpii Gdańsk. Liczby przemawiają za zawodniczkami z Gdańska. Do tego na ich korzyść przemawia atut własnego boiska i doping  ponad pół tysiąca kibiców. Idealne warunki do tego, aby obronić tytuł wywalczony przed rokiem, ale zawodniczki Podhala tanio skóry nie sprzedadzą i będą chciały sprawić dużego psikusa gospodyniom. Składy obu ekip w porównaniu z poprzednim sezonem uległy zmianie. Do Podhala dołączyły zawodniczki z Szarotki, a Olimpia straciła kilka ważnych ogniw z poprzedniego sezonu. 
W ostatnim meczu dojdzie do pojedynku najlepszych męskich drużyn w tym sezonie- MUKS Zielonki i Górali Nowy Targ. Zielonka po kilku latach chce powrócić na pierwsze miejsce, Górale natomiast nie będą chcieli go oddać. Sami zawodnicy twierdzą, że w tym spotkaniu zadecyduje dyspozycja dnia oraz forma poszczególnych zawodników. W tym sezonie w związku ze zmianą systemu rozgrywek obie drużyny nie rozegrały bezpośredniego meczu. Dwa lata temu, także w meczu finałowym rozgrywanym w Zielonce, górą byli Górale po niezwykle emocjonującym spotkaniu. Tak samo zapowiada się sobotnia batalia. Nie pozostaje nam nic innego jak śledzić poczynania Nowotarskich drużyn za pośrednictwem transmisji internetowych. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Polskiego Związku Unihokeja.
Maciej Bogdański (MUKS Zielonka)- Przed nami najważniejsze i długo oczekiwane spotkanie sezonu. Cieszymy się, że po roku przerwy ponownie będziemy mogli zagrać o złoto. Fakt, że naszym rywalem będzie obrońca mistrzowskiego tytułu (czyt. Górale Nowy Targ) jeszcze bardziej nas motywuje i mobilizuje. Niestety nowy system rozgrywek sprawił, że będzie to nasze pierwsze bezpośrednie spotkanie w tym sezonie i tak naprawdę do końca niewiadomo w jakiej formie jest przeciwnik. Dlatego szanse obu drużyn na zwycięstwo oceniam 50/50. W drużynie panuje świetna atmosfera, każdy zdaje sobie sprawę z rangi spotkania i tego, że musi dać z siebie absolutnie wszystko by móc wywalczyć upragnione mistrzostwo. Osobiście uważam że taka forma SuperFinału ma swoje wady i zalety. Minusem z pewnością jest fakt, że o tym kto zwycięży rozstrzyga jedno spotkanie. Czasami decyduje po prostu dyspozycja dnia, łut szczęścia lub najmniejszy błąd. Jeśli chodzi o pozytywy to z pewnością rozgrywanie wszystkich decydujących spotkań w jednym dniu, w jednym miejscu uatrakcyjnia i podnosi wartość wydarzenia. Cała otoczka sprawia, że zarówno zawodnicy jak i kibice mogą poczuć atmosferę wielkiego sportowego wydarzenia. Mam nadzieje, że SuperFinał w Gdańsku będzie imprezą jakiej jeszcze nie było, godną Finałów Mistrzostw Polski. Na koniec dodam, że liczymy na wsparcie i głośny doping naszych kibiców!
Katarzyna Fuła (MMKS Podhale Nowy Targ)- Ciężko cokolwiek powiedzieć o naszym rywalu. Nie było nam dane się spotkać w tym sezonie jeszcze na parkiecie. Wiem na pewno że obie drużyny nie odpuszczą złota, moja drużyna zwłaszcza! nie możemy popełnić błędów z przed trzech lat. Sądzę,że będzie to bardzo wyrównane i miłe dla oka widowisko. Serdecznie zapraszamy na Finał !.
Kuba Pawlik (KS Górale Nowy Targ)- Nastrój przed finałowym meczem w drużynie jest bojowy. Trenujemy tak jak zawsze tylko poświęcamy więcej uwagi na zgranie poszczególnych formacji i przede wszystkim szlifujemy taktykę. Wszyscy jesteśmy podekscytowani kolejny raz grą w finale i chcemy obronić tytuł wywalczony przed rokiem. Wiadomo że będzie to niezwykle trudne bo rywal w finale jest mocny a w tym sezonie będzie to dopiero pierwsze nasze starcie z drużyną z Zielonki. Zapowiada się niezwykła walka. O zwycięstwie zadecyduje dyspozycja dnia danej drużyny. Szanse oceniam po równo dla obu ekip.
Mateusz Antoniak (MUKS Zielonka)- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będziemy mogli zagrać w finale mistrzostw Polski. Nastroje w drużynie są bardzo pozytywne. Jesteśmy o krok od kolejnego złotego medalu i wydaje mi się, że jesteśmy go w stanie zdobyć. Przeciwnik z najwyższej półki, bo aktualny mistrz Polski. Od paru lat nasze mecze są dość wyrównane i stoją na wysokim poziomie jednak trzeba zaznaczyć, że w tych ważnych spotkaniach to Górale zawsze wychodzili zwycięsko. Nie przejmuję się tym jednak, bo wierzę w swoje umiejętności oraz kolegów z drużyny i liczę na złoty medal w tym roku. Co do formuły SuperFinału nie chce się wypowiadać. Sprawiedliwiej byłoby zagrać do dwóch zwycięstw, jednak wtedy nie byłoby na pewno tyle emocji. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na SuperFinał do Gdańska.

HARMONOGRAM - 8 KWIETNIA: 

11:00 - Mecz o 3. miejsce kobiet : Jedynka Trzebiatów- PUKS Trzebinia

14:00 - Mecz o 3. miejsce mężczyzn: Fenomen Babimost- KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ

17:00 - Finał Kobiet: Olimpia Osowa Gdańsk- MMKS Podhale Nowy Targ

20:00 - Finał Mężczyzn: MUKS Zielonka- KS Górale Nowy TargZobacz ofertę sklepu z akcesorimi i odzieżą turystyczną SZLAK.CO2017-04-06 20:18 1150

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67