userad90
Boks reklamowy

"Uczniowie" się postawili

Miało być szybko, łatwo i przyjemnie - mecz bez historii, przez który podopieczni Marka Ziętary mieli przejść bez trudu. Wtorkowy wyjazd do Sosnowca, okazał się jednak drogą przez mękę.

Wydawałoby się, że PZHL-owska Szkoła Mistrzostwa Sportowego w potyczce z nowotarskim Podhalem z góry skazana jest na porażkę. Ba, wielu było takich, którzy przed spotkaniem nie zastanawiali się - czy Podhale wygra, tylko ile. Patrząc na rezultat po pierwszej tercji musieli się mocno zdziwić. Na tablicy świetlnej widniał wynik 3:3. SMS pokazał, że umie się postawić i wykorzystać niedocenienie przez rywala. Mecz wygrywa się na tafli, nie w szatni.

Podhale zaczęło dobrze weszło w spotkanie. Już w 3 minucie worek z bramkami rozwiązał Gruszka, dla którego było to pierwsze spotkanie po kontuzji. Chwilę później wyrównał Krzak. Tym trafieniem podrażnił górali, którzy odpowiedzieli dwoma szybkimi bramkami. Receptę na Lewartowskiego znaleźli kolejno Zapała i Sulka. Wynik tej odsłony na minutę i trzy sekundy przed syreną ustalił Krężołek.

Drugą tercję Szarotki rozpoczęły od równie szybko strzelonego gola jak w pierwszej. Na listę strzelców wpisał się ponownie Zapała. Nowotarżanie poszli za ciosem, czego efektem były kolejne trafienia. Bramki zdobywały nowe nabytki: IossafovHattunen oraz Syrei. Górale w drugiej i trzeciej odsłonie uporządkowali swoją grę, chodź jak po spotkaniu twierdził trener Marek Ziętara, było w niej zbyt dużo zabawy z krążkiem i chęci wjechania z nim do bramki rywala. Strzelanie w Sosnowcu zakończył w 53 minucie Sołtys

SMS U20 Sosnowiec – TatrySki Podhale Nowy Targ 4:7 (3:3, 0:2, 1:2)
0:1 Gruszka – Jokila – Zapała (3') 4/5
1:1 Krzak – Krężołek – Bizacki (7')
1:2 Zapała – Jokila – Gruszka (9')
1:3 Sulka – Neupauer – M. Michalski (11')
4:7 Sołtys – Bajon – Michał Rybak (53')

TatrySki Podhale: B. Kapica - Haverinen, Jaśkiewicz, Gruszka, Zapała, Jokila - Syrej, Tomasik, Hattunen, Bryniczka, Iossafov- Sulka, Wojdyła, Różański, Neupauer, Michalski oraz Łabuz, Kapica, Svitac, Stypuła

***

Zobacz takżę galerię z poprzedniego meczu w Nowym Targu z GKS-em Katowice -> klik, a także zdjęcia z inauguracji sezonu -> klik