userad89
Boks reklamowy

Trafienie Kosteli ozłociło Górali!

Cóż to był za mecz! W wypełnionej po brzegi hali sportowej przy os. Niwa emocje sięgały zenitu! Na boisku sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie. O zdobyciu mistrzowskiej korony zdecydowała dogrywka. Górale zasiadają na tronie już od 5 lat!

Pierwsze minuty to badanie przeciwnika. Spokojna gra z obydwu stron. Pierwszą bramkę w spotkaniu obejrzeliśmy w 8 minucie. Piłeczka po uderzeniu Żuka w prawy dolny róg znalazła drogę do bramki. Po tym trafieniu mecz zaczynał nabierać rumieńców. Odpowiedź Górali była błyskawiczna. Kombinatorskie rozegranie stałego fragmentu gry strzałem zakończył Korczak i udało mu się zaskoczyć Jastrzębskiego. Trzy minuty później to Górale objęli prowadzenie. Wykorzystali atut jednego zawodnika więcej na parkiecie. Autorem trafienia był Pelczarski.

W 31 minucie Hamrol uderzeniem z niemalże połowy pokonał Pawlika. Po tym trafieniu Szarotka śmielej poczynała sobie na boisku. Wiarę w swoje umiejętności dodała im także bramka Rysia, zdobyta po cudownym rozegraniu rzutu wolnego. Jeszcze przed zakończeniem drugiej odsłony Górale mieli szansę na zdobycie bramki „do szatni”. W 40 minucie Widurski znalazł się w wyśmienitej sytuacji. Położył nawet bramkarza Szarotki, ale nie trafił w piłeczkę. Chwilę później faulował, z oceną sytuacji przez arbitra nie zgadzał się Korczak, którego poniosły emocje i w efekcie zobaczył czerwoną kartkę.

Trzecia tercja zapowiadała się niezwykle emocjonująco i taka też była. Górale przetrzymali 5-minutowy okres gry w osłabieniu. Ba, mogli nawet grając o jednego zawodnika mniej, doprowadzić do remisu, jednak Pelczarski nie wykorzystał karnego. Ostatnia część gry to ewidentnie rozdanie Górali. Zaczęli przeważać na parkiecie. Efektem tego było przepięknej urody trafienie Turwonia z dystansu. Atomowym uderzeniem w okienko bramki Jastrzębskiego, nie pozostawił mu nic innego niż wyciągnięcie piłeczki z bramki. O wszystkim miała zdecydować dogrywka. W niej na 1min. 23 sek. przed ostatnim gwizdkiem arbitra Kostela utonął w objęciach kolegów!

Górale Nowy Targ – Worwa Szarotka Nowy Targ 4:3d. (2:1,0:2,1:0,1:0)
4:3 Kostela – Wronka 69’ (4/5)

Górale Nowy Targ: Pawlik (Komperda) – Kostela, Leja, Bisaga, Turwoń, Subik, Pelczarski, Smarduch, Korczak, Fryźlewicz, A. Tylka, Stypuła, Wronka, Tomasik, Gotkiewicz, Polaczek, Widurski, D. Garb, M. Tylka.

Szarotka Nowy Targ: Jastrzębski (Udziela) – Ossowski, Augustyn, Ligas, Chlebda, Barszczewski, Żuk, M. Garb, Ryś, Spyra, Zacher, Luberda, Frysztak, Ślusarek, Panek, Hamrol, Słowakiewicz, Jachymiak, Sikora.

Zobacz ofertę sklepu z akcesorimi i odzieżą turystyczną SZLAK.CO

2016-05-15 09:53 826 unihokej, szarotka nowy targ, gorale nowy targ, super final, floorball