userad91
Boks reklamowy

Szarotki w półfinale

Hokeiści TatrySki Podhale Nowy Targ po bardzo emocjonującym meczu awansowali do półfinału Mistrzostw Polski pokonując Unię Oświęcim 3:2. Decydująća bramkę w końcowych minutach zdobył Patryk Wronka. Mecz obfitował w bardzo ostre starcia, szybkie akcję i ładne bramki.

W pierwszej tercji nie zobaczyliśmy żadnego gola, ale na pewno mecz mógł się podobać blisko 3 tysięcznej publiczności zgromadzonej tego wieczoru na lodowisku w Nowym Targu.
Podhale rozpoczęło od huraganowych ataków na bramkę Unii. Swoje szanse już w pierwszych minutach na strzelenie bramki mieli Neupauer, Zapała oraz Wronka. Świetnie jednak w bramce spisywał się Fikrt. Widać było zdenerwowanie w szeregach gospodarzy a i Oświęcimianie zaczęli poczynać sobie coraz śmielej, kilka razy sprawdzili czujność Raszki. Po jednej z akcji urazu nabawił się bramkarz Szarotek, ale dokończył mecz w bramce Podhala.
Druga tercja rozpoczęła się dosyć niespodziewanie. Więcej na bramkę atakowali Unici, wyszli wyżej do obrońców Podhala, kilka razy było gorąco pod bramką gospodarzy jednak górą z tych pojedynków wychodził bramkarz Podhala. Później jednak z minuty na minutę rosła przewaga Podhala. W 28 min. Krzysztof Zapała przymierzył w słupek. Jednak niespełna minutę później kibice mogli się cieszyć z pierwszej bramki. Świetną trójkową akcję wykończył Daniel Kapica, wykorzystując świetne podanie Jussiego Tapio. Gospodarze jeszcze bardziej podkręcili tempo po tej bramce. Chcieli szybko rozstrzygnąć wynik spotkania. W 36 min. Gospodarze podwyższyli na 2:0. Precyzyjne podanie McGregora wykorzystał świetnie dysponowany w tym dniu Zapała.

Wydawało się, że Podhale ma już mecz pod kontrolą. Jednak powróciły koszmary z dwóch poprzednich spotkań w Oświęcimiu. Goście zaczęli coraz częściej atakować, a obrońcy Podhala popełnili kilka błędów. Unia dopięła swego w 46 min. Strzał na bramkę oddał Wojtarowicz, nie popisał się w tej sytuacji Raszka, który odbił krążek przed siebie. Dopadł do niego Vosatko i zdobył bramkę kontaktową. W 50 min. Mieliśmy już remis na nowotarskim lodowisku. Unia wyprowadziła bardzo szybką kontrę i Jan Daneczek po podaniu Kowalówki umieścił krążek w bramce. Spotkanie rozpoczęło się na nowo. Do poziomu spotkania nie dostosowali się sędziowie, którzy podjęli kilka kontrowersyjnych decyzji. Podhale było w pewnym momencie pod ścianą, gdy na ławkę kar powędrował Jaśkiewicz. Nowotarżanie jednak przetrwali ten okres, a w 57 min. Kontratak Podhala „ złotym dotknięciem” wykończył Patryk Wronka i nowotarska publiczność oszalała. W ostatnich sekundach Oświęcimianie wycofali bramkarza jednak to nie przyniosło skutku i to Podhale zagra już w półfinale Mistrzostw Polski. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Krzysztof Zapała.

Już w poniedziałek czeka Szarotki pierwszy mecz z GKS-em Tychy. Na pewno Nowotarżanie mają mało czasu na regeneracje, nie są faworytem w tej rywalizacji, ale postarają się o niespodziankę.

TatrySki Podhale Nowy Targ - Unia Oświęcim 3:2

1:0 Daniel Kapica - Jussi Tapio - Jarosław Różański 29'
2:0 Krzysztof Zapała - Bryan McGregor - Jarmo Jokila 36'
2:1 Lubomir Vosatko - Wojciech Wojtarowicz - Radim Haas 46'
2:2 Jan Daneček - Sebastian Kowalówka - Damian Piotrowicz 50'
3:2 Patryk Wronka - Kasper Bryniczka - Maciej Sulka 57'