Boks reklamowy

Siedlec nie postawił twardych warunków

W zeszły weekend juniorzy starsi Wiatru Ludźmierz rozgrywali kolejne mecze w ramach Salming Ligi Juniorów. Nasi zawodnicy dwukrotnie pokonali u siebie Asbolwent Siedlec, strzelając w ciągu dwóch dni aż 34 bramki!

W pierwszym ze spotkań od początku mocno przycisnęliśmy naszych rywali, co przyniosło efekt w postaci wygrania pierwszej odsłony aż 6:0. Taki rozwój wydarzeń – co by nie mówić – ustawił cały mecz. Z czasem dokładaliśmy kolejne bramki, nie pozwalając Absolwentowi na zbyt wiele.

Dzięki bardzo dobrej postawie naszych napastników i obrońców, w bramce miał szansę zadebiutować 14-letni Michał Janusz, który na przestrzeni dwóch tercji zaprezentował się całkiem nieźle, uzyskując wysoką skuteczność obronionych strzałów – aż 86,67 %.
Ostatecznie zwyciężyliśmy 16:2, a jedyne bramki dla gości zdobyli Tobiasz i Mateusz Łukaszewscy. Pierwszy z nich został wybrany najlepszym zawodnikiem swojego zespołu w tym meczu. W drużynie z Ludźmierza zaszczyt ten spotkał z kolei Rafała Zachera, który rozegrał bardzo pewne zawody w obronie, zdobywając przy tym jedną bramkę i asystując przy aż siedmiu.

Wiatr Ludźmierz - Absolwent Siedlec 16:2 (6:0, 4:1, 6:1)

Bramki – na stronie Polskiego Związku Unihokeja.

Kary: 4 – 6 (min)
Sędziowali: Mariusz Sąder i Ryszard Kaczmarczyk
Widzów: 32
Strzały: 53 – 19

Najlepsi zawodnicy meczu: Rafał Zacher (Ludźmierz) i Tobiasz Łukaszewski (Siedlec)
Statystyki bramkarzy: Wojciech Komperda – 100,00 % (4/4), Michał Janusz – 86,67 % (13/15) | Michał Lewandowski (37/53)

Składy

Wiatr: Komperda (od 20:00 Janusz) – Niziołek, Słowakiewicz, Zacher, D. Widurski, Dominik, Pelczarski Konrad, Pelczarski Karol, Leśniak
Siedlec: Lewandowski – Lupa, Maćkowiak, M. Łukaszewski, Laskowski, Kozina, P. Łukaszewski, Stachowiak, T. Łukaszewski, Ziomkowski, Mania

Nazajutrz nieco lepiej do meczu podeszli zawodnicy Absolwentu, którzy mimo utraty dwóch goli w 9. i 12. minucie wcale nie złożyli broni, mocno zawalczyli i… w końcu w 13. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Niestety (dla gości) trafienie Pelczarskiego 30 sekund później ponownie otworzyło worek z bramkami Wiatru.

Pierwszą odsłonę zakończyliśmy wynikiem 5:1, dzięki czemu od drugiej tercji między słupkami swoje umiejętności mógł zaprezentować kolejny bramkarz Ludźmierza – tym razem Łukasz Kołodziejczyk, który zmienił Wojtka Komperdę. Prawdziwy pokaz siły strzeleckiej nasi napastnicy urządzili sobie właśnie w tej części gry. Piłeczka po ich uderzeniach aż siedem razy znajdowała drogę do bramki Lewandowskiego, mimo że ten dwoił się i troił, by ustrzec swoją drużynę przed utratą gola, niejednokrotnie ratując swój zespół, a w szczególności dziurawą obronę.

Trzecia tercja przyniosła nam – podobnie jak dzień wcześniej – sześć goli. Dzięki tym trafieniom nasi zawodnicy poprawili rekordowy rezultat z soboty i ostatecznie zwyciężyli aż 18:2.

Jesteśmy zadowoleni z wyników obu meczy. Zrobiliśmy to, co do nas należało, czyli zgarnęliśmy komplet punktów. W obu spotkaniach pokazaliśmy, że jesteśmy silnym zespołem i z dobrym nastawieniem czekamy na kolejne starcia – podsumował oba pojedynki Daniel Widurski, który łącznie w ten weekend uzbierał 7 punktów do klasyfikacji kanadyjskiej za 3 bramki i 4 asysty.

Wiatr Ludźmierz - Absolwent Siedlec 18:2 (6:1, 7:1, 6:0)

Kary: 5 – 0 (min)
Widzów: 12
Strzały: 60 – 15

Najlepsi zawodnicy meczu: Karol Pelczarski (Ludźmierz) i Patryk Łukaszewski (Siedlec)
Statystyki bramkarzy: Wojciech Komperda – 87,50 % (7/8), Łukasz Kołodziejczyk – 88,89 % (8/9) | Michał Lewandowski (42/60)

Składy

Wiatr: Komperda (od 20:00 Kołodziejczyk) – Niziołek, Słowakiewicz, Zacher, D. Widurski, Dominik, Pelczarski Konrad, Pelczarski Karol, Leśniak

Jakub Udziela

Zobacz ofertę sklepu z akcesorimi i odzieżą turystyczną SZLAK.CO

2016-10-18 15:24 542 Wiatr Ludźmierz, juniorzy starsi, unihokej, floorball, salming