Boks reklamowy

Roztoka w Tatrach najlepszym schroniskiem w Polsce. Duży awans Schroniska na Turbaczu!

Schronisko Roztoka znajdujące się na polanie Stara Roztoka w Tatrach Wysokich, po raz drugi z rzędu zostało wybrane najlepszym schroniskiem w Polsce! Wysoko w zestawieniu znalazł się także obiekt na Turbaczu, który zanotował awans w rankingu. 

Ranking schronisk „n.p.m.” tworzony jest przez Magazyn Turystyki Górskiej. Powstaje co dwa lata. Nikt tu jednak nie klika myszką na stronie internetowej, bo to nie jest żaden sondaż, jakich wiele można znaleźć w internecie. - To precyzyjnie i starannie przygotowywane zestawienie, które opracowujemy w oparciu o dwukrotne odwiedziny ankieterów w każdym obiekcie. Dziennikarze i współpracownicy „n.p.m.” podczas wizyty incognito traktowani są jak zwyczajni turyści, dzięki czemu mogą dokładnie i rzetelnie ocenić każde schronisko - czytamy w oświadczeniu organizatorów. 

Co składa się na ocenę? Tak w jak latach poprzednich na ocenę złożyły się cztery główne kryteria: wyżywienie (jakość, wybór, a także cena), warunki noclegowe (czystość i standard pokoi) i sanitarne (czystość i jakość sanitariatów oraz łazienek, a także ich liczba) oraz atmosfera (nastawienie obsługi do klienta, gotowość do niesienia pomocy, komunikacja telefoniczna i mailowa). 

Prezentujemy Ranking Schronisk Górskich wg MTG:

1. Schronisko Roztoka (Tatry)

fot. wikipedia.org

Położone w Tatrach Wysokich na wysokości 1031 m n.p.m. Pierwsze schronisko turystyczne wybudowano w tym miejscu w 1876 roku, obecny budynek powstał w 1913 roku w wyniku przeniesienia starego schroniska w bardziej suche miejsce. Jego usytuowanie związane jest z przebiegiem starej drogi do Morskiego Oka. Schronisko jest zarządzane przez PTTK i nosi imię Wincentego Pola.

2. Schronisko Orlica (Pieniny)


fot. Happa, wikipedia.org

Budynek został wzniesiony w 1932 jako prywatny pensjonat z bardzo atrakcyjnym widokiem na góry oraz rzekę. W 1970 dokonano przymusowego wykupu budynku na rzecz PTTK. Ma trzy kondygnacje i charakterystyczną wieżę w bryle, od strony północnej. Położone jest w Pieninach, w granicach Szczawnicy. Znajduje się na wysokości 520 metrów n.p.m., na skarpie nad brzegiem Dunajca i wyspą Cypel, powyżej Drogi Pienińskiej.

3. Schronisko na Hali Lipowskiej (Beskid Żywiecki)

fot. Nimloth, wikipedia.org

Schronisko w Beskidzie Żywieckim, kilkaset metrów na wschód od wierzchołka Lipowskiego Wierchu (1324 m). Położone jest na Hali Lipowskiej, na wysokości 1290 m n.p.m. Swoją historią sięga okresu międzywojennego.

4. Schronisko na Turbaczu (Gorce)

fot. Paweł Opioła, wikipedia.org

Położone w Gorcach, poniżej szczytu Turbacza na wysokości 1283 m n.p.m. Leży tuż przy granicy z Gorczańskim Parkiem Narodowym. Przed schroniskiem znajduje się największy w Gorcach węzeł szlaków turystycznych. Oprócz szlaków turystyki pieszej istnieją tu szlaki turystyki rowerowej, konnej i ścieżki dydaktyczne. Z tarasu przed wejściem do schroniska roztacza się piękna panorama Pienin i Tatr nad pagórami Podhala – od Tatr Bielskich z Hawraniem przez Tatry Wysokie z Łomnicą, Gerlachem, Wysoką i Świnicą po Tatry Zachodnie z Kasprowym Wierchem, Bystrą i Banówką.

5. Schronisko na Markowych Szczawinach pod Babią Górą (Beskid Żywiecki)

fot. Jerzy Opioła, wikipedia.org

Schronisko zlokalizowane jest na północnych stokach Babiej Góry. Znajduje się na polanie Markowe Szczawiny na wysokości 1180 m n.p.m. Od 2009 roku funkcjonuje odnowiony obiekt. Jest to dwukondygacyjny budynek murowany z cegły, a od zewnątrz wykończony kamieniem. Posiada 12 kolektorów słonecznych. Dysponuje 40 miejscami noclegowymi, posiada jadalnię kuchnię turystyczną, suszarnię odzieży i przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych.

Bardzo dobre recenzje wśród ankieterów zdobyło także niedawno odnowione Schronisko Koliba na Łapsowej Polanie (Gorce). Pełen zestaw 65 obiektów w najnowszym numerze „n.p.m.”, który w sprzedaży pojawi się już 17 lipca. Odnajdziecie w nim pełną tabelę z punktacją, a także dodatkowe klasyfikacje z podziałem na kategorie oceny oraz pasma górskie tylko w sierpniowym magazynie „n.p.m.”.

oprac. Marcin Dzioboń
źródło: Magazyn Turystyki Górskiej, wikipedia

 Zobacz ofertę sklepu z akcesorimi i odzieżą turystyczną SZLAK.CO


Źródło: Magazyn Turystyki Górskiej

2017-07-15 10:43 1164 schronisko, Roztoka, Turbacz, Orlica, Hala Lipowska, Tatry, Gorce

Komentarze

~ijemanumajiz

http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Generic Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin 500mg Capsules qsx.xbji.twoje-podhale.pl.gzy.tc http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67