Boks reklamowy

Przerwana seria

Piłkarze NKP Podhale Nowy Targ od zwycięstwa rozpoczęli II rundę zmagań w piłkarskiej III lidze. Pokonali Hutnik 1:0 na ich własnym boisku, gdzie krakowianie do tej pory nie stracili jeszcze nawet punktu. Udało się to po raz pierwszy zawodnikom Podhala. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 89 min. Potoniec.

Po meczu trener nowotarżan nie krył dumy z tego jak zagrali jego zawodnicy. Kluczem do zwycięstwa była świetna dyscyplina taktyczna, walka o każdy centymetr boiska. Był to jeden z lepszych meczów na tym poziomie rozgrywkowym NKP. Nowotarżanie starali się od początku grać cierpliwie w obronie. Skupiali się na tym elemencie w sparingach i to przyniosło efekt. Mieli także swoje sytuacje pod bramką przeciwnika. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał w pierwszej połowie Luberda, swoją okazję strzelecką zmarnował także Komorek. Po przerwie swoje okazje miał także Pająk. Dobrze zaprezentowali się nowi zawodnicy Podhala. Wnieśli dużo spokoju w poczynania drużyny, co w takich meczach jest niezbędne. Swoje szanse na zdobycie bramki mieli również gospodarze. Kilka razy piłka wylądowała na słupku czy poprzeczce. W niektórych sytuacjach bardzo dobrze spisywał się pozyskany w przerwie między rundami, Sotnicki.

Cieszą zdobyte punkty na tak trudnym terenie. Pokazuje to, że Podhale realnie może myśleć o awansie. Pierwsze kilka spotkań rundy jesiennej może dać odpowiedź na to pytanie. Trzeba jednak też zachować czujność, gdyż przewaga punktowa nad miejscem spadkowym nie jest  zbyt duża. Następne spotkanie Podhalan odbędzie się w Nowym Targu o godzinie 15, a rywalem będzie 16 w tabeli Wolania Wola Rzędzińska.

Hutnik Nowa Huta – NKP Podhale Nowy Targ 0:1 (0:0)
0:1 Potoniec (Pająk) 89
NKP Podhale: Sotnicki – Basta, Mikołajczyk, Urbański, Drobnak, Świerzbiński, Pająk (90 Hałgas), Lizak (55 Jaworski). Luberda (46 Potoniec), Jandura, Komorek (83 Waksmundzki).