Boks reklamowy

Podhalańska piosenka na Mundial w Rosji! [POSŁUCHAJ]


Podhalański zespół InoRos przygotował specjalny utwór z okazji zbliżających się piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji. Teledysk kręcony był m.in. na nowotarskim Rynku.

 


InoRos to polski zespół muzyczny założony w 2006, wykonujący muzykę z pogranicza popu i folk rocka, finalista drugiej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka. Jego pierwotny skład tworzyli: Kamil Kowalcze, Łukasz Bodura, Mateusz Janiczak, Piotr Moskała, Paweł Kowara i Rafał Nowak. Ich początkowa twórczość ograniczała się do grania lokalnych bankietów, uroczystości okolicznościowych oraz koncertów. Od początku tworzyli muzykę zainspirowaną folklorem podhalańskim oraz muzyką folkową z pasma Karpat. W tym okresie wydali dwa albumy studyjne: Hej Janicku (2008) i Cudne oczy (2011).

Po zakończeniu jednego ze swoich koncertów w 2011 roku postanowili wziąć udział w krakowskich przesłuchaniach do drugiej edycji programu talent show Must Be the Music. Tylko muzyka, transmitowanego przez telewizję Polsat. Podczas występu przed panelem jurorskim wykonali utwór „Mamko moja” i zakwalifikowali się na listę półfinalistów konkursu, uprzednio wykonując na bis numer „Bo jo Cię kochom” z repertuaru formacji De Press. W półfinale zagrali utwór „Ma miła” i awansowali do finału, zdobywając SMS-owe poparcie telewidzów.
 
Pod koniec kwietnia 2012 wydali trzeci album studyjny, zatytułowany Dobre yes!. Miesiąc później wzięli udział w konkursie na oficjalny przebój polskiej reprezentacji podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012, zgłaszając wspólnie z Marcinem „Liberem” Piotrowskim utwór „Czyste szaleństwo”. Singiel zajął ostatecznie drugie miejsce, przegrywając jedynie z piosenką „Koko Euro Spoko” formacji Jarzębina. Podczas czerwcowych rozgrywek piłkarskich wystąpili podczas ceremonii otwarcia Strefy Kibica w Warszawie.
 
W 2014 wydali czwarty album studyjny, zatytułowany Warto było!, którego wydawcą była wytwórnia Tercet.
 
Obecny skład zespołu:
Tomasz Pluta - wokal
Damian Pałasz - skrzypce, wokal
Rafał Nowak - akordeon, instrumenty klawiszowe
Krzysztof Stanik - gitara
Paweł Kowara - perkusja

Źródło: YT / wikipedia.org
2018-05-09 15:30 2557 InoRos, piosenka na mundial, piłka nożna, Rosja,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny