userad89
Boks reklamowy

Piłka nożna. Zapewnili sobie spokojne święta

Efektowne przełamanie zaliczyli piłkarze NKP Podhala Nowy Targ. W meczu 24 kolejki III ligi pokonali wyżej notowanego rywala z Rzeszowa 3:1. Jest to pierwsza wygrana od 4 spotkań i na dodatek rewanż za porażkę na własnym boisku w poprzedniej rundzie. Gra Nowotarżan w końcu była na miarę ich możliwości, zadowolenia nie krył po ostatnim gwizdku trener Podhala.
Pierwsza połowa przebiegała w świątecznej atmosferze. Mało działo się na boisku, brakowało składnych akcji, zawodnicy skupili się na grze w obronie i twardej walce w środku pola. Poza kilkoma stałymi fragmentami, nie oglądaliśmy żadnej klarownej sytuacji w tej połowie. Kibice nie mogli być zadowoleni z tego meczu.
Spotkanie rozkręciło się nam dopiero w drugiej połowie. Więcej sytuacji stwarzali sobie piłkarze Resovii, ale nie to jest najważniejsze. Liczy się to co wpadnie do siatki, a ta sztuka pierwsze udała się Nowotarżanom. NKP wyprowadziło szybką kontrę, którą na raty wykończył Potoniec. Piłka jeszcze wcześniej odbiła się od słupka i wpadła do bramki. W 69 min. zawodnik miejscowych otrzymał drugą żółtą kartkę i od tego momentu Podhale grało z przewagą jednego zawodnika. Wydawałoby się, że Podhale będzie od tego momentu kontrolować spotkanie, ale to gospodarze doprowadzili do wyrównania. NKP miało rzut wolny, piłka powędrowała w mur, do odbitej piłki dopadli Rzeszowianie, przebiegli kilkanaście metrów i Buczek zwieńczył akcję golem. W 77 min. gospodarze wyciągnęli pomocną dłoń do Podhala i sami skierowali sobie piłkę do bramki po dośrodkowaniu Silczuka. Podhale już do końca grało uważnie w obronie, a w doliczonym czasie gry bramkę zdobył debiutant Daniel Duda.
Podhale w drugiej połowie pokazało się z znacznie lepszej strony. Zawodnicy walczyli o każdy centymetr boiska, trener Sekliński był bardzo zadowolony z wyniku i stylu w jakim Nowotarżanie odnieśli zwycięstwo. być może teraz piłkarze Podhala pójdą za ciosem i będą odnosić kolejne zwycięstwa.

Resovia Rzeszów – NKP Podhale Nowy Targ 1:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Potoniec 53, 1:1 Buczek 68, 1:2 Frankiewicz – samobójcza 78, 1:3 Duda 90.

Resovia: Pietryka – Barszczak, Bieniasz, Buczek, Chamera (60 Pałys Rydzik) – Domoń, Dziedzic, Kmiotek (60 Frankiewicz) , Staszczak, Wiejak (75 Świst) – Żmuda (35 Makowski).

Podhale: Różalski – Basta, Bedronka, Zając, Drobnak – Komorek (90 Duda), Nawrot (77 Silczuk), Ligienza, Świerzbiński, Piwowarczyk (40 Dziadzio) – Potoniec.