userad89
Boks reklamowy

Piłka nożna. Wysoka porażka na zakończenie sezonu

W ostatniej kolejce spotkań III ligi grupy IV NKP Podhale przegrało na wyjeździe z JKS 1909 Jarosław- 4:1. Ostatecznie Podhale w sezonie 2016/17 uplasowało się na 8 miejscu. Był to też najprawdopodobniej ostatni mecz Podhala pod wodzą Grzegorza Hajnosa.

Początek meczu nie zapowiadał tego, że wydarzenia w tym spotkaniu będą miały tak zły przebieg dla piłkarzy z Nowego Targu. Mecz z Jarosławiem rozpoczął się od przewagi NKP i kilku ładnych akcji. Pierwszy zagrożenie pod bramką rywali stworzył Jaworski, piłka po jego strzale otarła się o słupek. Od tego momentu to gospodarze z minuty na minutę zaczęli przejmować inicjatywę, co rusz zmuszając do interwencji Gorzelańskiego. W końcu, w jednej z ostatnich akcji przed gwizdkiem, gospodarze po rzucie rożnym wyszli na prowadzenie i schodzili do szatni w dużo lepszych nastrojach.
Taki obrót sprawy nie podłamał Nowotarżan, którzy od początku drugiej połowy mieli przewagę. Nie wynikła jednak z tego żadna klarowna sytuacja bramkowa. W 65 minucie meczu strzał Potońca znalazł drogę do bramki miejscowych, jednak sędzia uznał, że był on na pozycji spalonej. Dwie minuty później dwójkowa akcja piłkarzy Jarosławia przyniosła im kolejną bramkę. W 75 i 80 minucie gospodarze wyprowadzili dwa kolejne ciosy. Było już 4:0, jakby tego było mało, Podhale nie wykorzystało jedenastki, a konkretnie Jaworski, który rzadko kiedy myli się w takich sytuacjach. Gola honorowego zdołał zdobyć Potoniec W doliczonym czasie gry.
Był to ostatni mecz NKP Podhala w tym sezonie. Teraz piłkarze udają się na urlopy, ale już 10 lipca wracają do treningów. Pod kogo okiem będą przygotowywać się piłkarze?. Pierwszym trenerem nie będzie Grzegorz Hajnos, jego zatrudnienie to była opcja tymczasowa. Nieoficjalnie mówi się, że drużynę Podhala przejmie Tomasz Kulawik, dwukrotny reprezentant kraju, wieloletni kapitan Wisły Kraków. Ostatnio był trenerem Olimpii  Zambrów, której nie zdołał utrzymać na II poziomie rozgrywkowym.

JKS 1909 Jarosław - NKP Podhale Nowy Targ 4:1 (1:0)