userad91
Boks reklamowy

Piłka nożna: Strata punktów w doliczonym czasie gry

O dużym pechu mogą mówić zawodnicy Podhala Nowy Targ. Byli o krok od wywiezienia kompletu punktów z Tarnowa. Ostatecznie tracąc bramkę w doliczonym czasie gry, zremisowali 1:1 i trzy punkty uciekły im z przed nosa. Jest to pierwszy remis Nowotarżan w rundzie wiosennej III ligi.

W pierwszej połowie meczu nie było zbyt dużo klarownych sytuacji. Można powiedzieć, że w okazjach na zdobycie bramki także było remisowo. Pierwszą sytuację bramkową stworzyli sobie już na początku meczu gospodarze, jednak zabrakło im trochę szczęścia, żeby umieścić piłkę w siatce przyjezdnych. Podhale próbowało odpowiedzieć groźnymi strzałami z dystansu. ale na posterunku był bramkarz Unii Tarnów. Przed zejściem do szatni strzał Świerzbińskiego minimalnie przeleciał obok bramki ekipy z Tarnowa.
Druga połowa to konsekwentna gra w obronie obu zespołów. Pierwszy błąd popełnili gospodarze. W 67 minucie Komorek uciekł obrońcy w polu karnym. Temu nie pozostało nic innego jak ratować się faulem i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykonał Jaworski. Od tego momentu gra Podhala zaczęła nabierać jeszcze większego tempa. Gospodarze fragmentami byli bezradni, jednak zawodnicy z Nowego Targu byli nieskuteczni. Kiedy wydawało się, że Podhale dowiezie wygraną do końca,w doliczonym czasie gry, ręką w polu karnym, przy rzucie rożnym zagrał Świerzbiński, a gospodarze zamienili jedenastkę na bramkę. Po meczu zawodnicy jak i trener nie kryli rozczarowania. Mieli spotkanie pod kontrolą, jeden błąd pozbawił ich wygranej. To pokazuję, że na tym poziomie należy zachować koncentrację przez cały mecz. Szansa na poprawienie dorobku punktowego już 8 kwietnia. Podhale na własnym boisku podejmie drużynę z Radzynia Podlaskiego.

Unia Tarnów – NKP Podhale Nowy Targ 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Jaworski 68 (karny), 1:1 Wrzosek 90+2 (karny)

Unia: Banek – Jamróg, Bartkowski, Więcek, Węgrzyn – Sojda, Wrzosek, Tyl (85 Bachara), Hebda, Zawrzykraj – Lubera (77 Drozdowicz).

Podhale: Sotnicki – Basta (67 Piwowarczyk), Bedronka, Zając, Luberda – Komorek (87 Potoniec), Jaworski (88 Hreśka), Ligienza, Świerzbiński, Nawrot – Dziadzio.