userad89
Boks reklamowy

Piłka nożna: Podhale wraca na właściwe tory

NKP Podhale Nowy Targ w odstępie kilku dni rozegrało kolejne bardzo dobre spotkanie.Tym razem w finale Pucharu Polski na szczeblu OZPN Nowy Sącz pokonali GKS Glinik Gorlice aż 6:1. Dzięki temu uzyskali awans do półfinału Pucharu Polski na szczeblu województwa.

Mecz już od pierwszych minut układał się pod dyktando gości. Nowotarżanie byli bardzo skuteczni w swoich poczynaniach na boisku i do tego akcje były przemyślane i składne. W pierwszej połowie piłkarze Glinika nie mieli żadnych argumentów by przeciwstawić się Podhalu. Już po 21 minutach NKP prowadziło 3:0 i kontrolowało przebieg spotkania. Dwie bramki zdobył Nawrot, skutecznym strzałem popisał się też Piwowarczyk, a wynik pierwszej połowy ustalił Świerzbiński.
Na drugą połowę piłkarze NKP wyszli lekko rozluźnieni, co od razu chciał wykorzystać przeciwnik. Kilka strzałów minimalnie minęło bramkę Gorzelańskiego. W 51 minucie gospodarze wykorzystali jeden z błędów przyjezdnych i było 4:1. Od tego momentu jednak to Podhale ponownie zaczęło kontrolować wydarzenia na boisku zdobywając kolejne bramki. Trener Hajnos po meczu był zadowolony nie tylko ze zwycięstwa, ale także ze stylu jaki prezentowała jego drużyna. To nad czym pracują na treningach zaczyna powoli przynosić zamierzone efekty. Piłkarze w końcu znaleźli na boisku wspólny język i wiedzą co chcą grać. Już w sobotę kolejne spotkanie. Tym razem przeciwnikiem będzie Biała Podlaska.

GKS Glinik Gorlice - NKP Podhale Nowy Targ 1:6 (0:4)
Bramki: dla Podhala: Nawrot 2, Potoniec 2, Piwowarczyk, Świerzbiński.

Skład Podhala: Gorzelanśki - Basta (67' Ligienza), Bedronka (46' Luberda), Zając, Drobnak - Hreśka, Yavorskky (46' Pająk), Świerzbiński (46' Daniel Duda) - Nawrot, Piwowarczyk - Potoniec.