Boks reklamowy

Piłka nożna: NKP Podhale w kryzysie

Trzecioligowe NKP Podhale Nowy Targ w 23 kolejce po bardzo słabym spotkaniu przegrało z Orlętami Radzyń Podlaski 2:3. Warte podkreślenia jest to, iż przeciwnik od maja ubiegłego roku nie wygrał meczu na wyjeździe. Sytuacja Nowotarżan przed kolejnymi spotkaniami jest coraz trudniejsza. Od 4 spotkań nie udało im się odnieść zwycięstwa.
Pierwsza połowa obfitowała w dużą liczbę bramek, dlatego kibice zgromadzeni na stadionie nie mogli narzekać na nudę. Niestety piłka wyraźnie kleiła się do gości .   Piłkę zagraną w pole karne strącił Zarzecki i Sotnicki już w 4 minucie musiał wyciągać ją z bramki. Podhale od tego momentu zaczęło napierać na bramkę gości. Było kilka klarownych sytuacji, ale nie udało się ich sensownie wyeksploatować. W 21 minucie Potoniec wykorzystał niepewną interwencję bramkarza przyjezdnych i dobił strzał Luberdy. Podhale nie chciało na tym poprzestać, cały czas atakowało i team zapomniał chyba o obronie. Szybka kontra gości i piłkarze z Radzynia znowu wyszli na prowadzenie. Podhale miało kilka minut później szansę na wyrównanie, ale karnego nie wykorzystał Jaworski, który do tej pory nie zawodził. Wydawało się, że goście zejdą do szatni z jedno bramkową zaliczką, jednak pięknym strzałem z około 25 metrów popisał się Komorek. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.
Po przerwie niespodziewanie coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić Radzynianie . Potrafili wypracować sobie dużo lepsze sytuację bramkowe. Sotnicki uwijał się w bramce, ratował zespół Podhala przed utratą kolejnego gola. Pierwsze zagrożenie pod bramką gości to dopiero 81 minuta, ale szczęście było dzisiaj przy zawodnikach Radzynia Podlaskiego. Niewykorzystane sytuację się mszczą. Bedronka zagrał ręką w polu karnym, a Borysiuk pewnie wykonał jedenastkę. Górale wprawdzie próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania, jednak zabrakło im na to czasu.
Jest to kolejna strata punktów piłkarzy NKP Podhala Nowy Targ. Od kilku spotkań nie są w stanie odnieść zwycięstwa. Martwi jednak totalny spadek dynamiki gry. Do tej pory futbol prezentowany przez NKP " Podahle" momentami mógł się podobać, a w tym spotkaniu nawet z tym nie było za dobrze. Można mówić o małym kryzysie piłkarzy NKP . O wyjściu z dołka trzeba myśleć jak najszybciej bo rywale w tabeli napierają i sytuacja Podhala nie jest kolorowa.

NKP Podhale Nowy Targ – Orlęta Radzyń Podlaski 2:3 (2:2)

Bramki: 0:1 Zarzecki 2, 1:1 Potoniec 21, 1:2 Kalita 31, 2:2 Komorek 43, 2:3 Borysiuk 88 z karnego.

Podhale: Sotnicki – Luberda, Bedronka, Mikołajczyk, Drobnak (80 Basta) – Komorek, Jaworski (89 Urbański), Ligienza, Nawrot (61 Piwowarczyk), Dziadzio (72 Pająk) – Potoniec.