userad91
Boks reklamowy

Opowieści Szeherezady - eurodeputowany Janusz Korwin-Mikke w Nowym Targu

Rządzi nami skorumpowana banda. PiS i PO niczym się nie różnią. Euroland jest pełen oszołomów. Unię Europejską należy rozwalić, bo to federacja, której prawo jest ważniejsze od polskiego, a priorytetem jest człowiek a nie Bóg, wiara i wyższe wartości. Nie ma nic zdrożnego w przemocy domowej, a mężczyzna musi być agresywny i umieć się bić. Praca i utrzymanie rodziny jest przywilejem oraz obowiązkiem męskim, a miejsce kobiety w społeczeństwie i rodzinie określa tradycyjna niemiecka zasada cesarza Wilhelma II: Kinder, Küche, Kirche (dzieci, kuchnia, kościół).

Takie tezy usłyszeli w sobotnie popołudnie w Oberży pod Różą uczestnicy spotkania, którego gwiazdą był kontrowersyjny polityk, europarlamentarzysta i lider partii KORWIN. Salę konferencyjną Oberży pod Różą szczelnie wypełnili nowotarżanie. Przeważali ludzie młodzi, ale było też sporo osób starszych. Szacuje się, że w spotkaniu w Januszem Korwin Mikke udział wzięło jakieś 60 do 100 osób.

- Unia Europejska jest państwem federacyjnym, bo prawo tego państwa jest ważniejsze od polskiego. W Magadalence wprowadzono eurosocjalizm, teraz mamy więcej socjalizmu niż w Związku Radziekim, rządzą nami Marksiści - twierdził Janusz Krowin Mikke podkreślając, że w jego odczuciu - PO nie jest liberalną partią, bo za jej rządów nie obniżono żadnych podatków.

Według lidera partii KORIN traktat lizboński negocjował Jarosław Kaczyński, chociaż podpisał go Lech. Nieprawdą jest też, że były prezydent Lech Kaczyński nie miał wyjścia podpisując ten dokument. Polska mogła się wyłamać i zdaniem Janusz Korwina - Mikkego nic by się nie stało. Janusz Korwin - Mikke zupełnie w swoich rozważaniach pomija rolę SLD w integracji europejskiej. Uważa, że polityka Unii jest zła i prowadzi do kulturowej zagłady starego kontynentu, którym już niedługo - dzięki liberalnej polityce Angeli Merkel l- władać będą arabscy menele, imigranci.

 

Oceniając rządy Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości lider niszowej partii KORWIN powiedział:
- PO kradła większymi łyżkami, PiS kradnie małymi obsadzając swoimi ludźmi wszystkie instytucje, podobnie, jak PSL. Zdaniem Korwina Mikkego obie partie niczym się nie różnią - PO dawała na kościół nawet więcej niż PiS, bo chciała go przekupić. W Magdalence doszło do paktu, w wyniku którego żadna partia prawdziwie prawicowa nie może dojść do władzy. -mówi eurodeputowany dodając-  Za Urbana częściej występowałem w TVP, od 10 lat nie zaproszono mnie do TVP1, czy TVP 2 - mówił Korwin Mikke wyjaśniając swoje zniknięcie z ekranów telewizorów.

Janusz Korwin Mikke skrytykował też system edukacji, który nie pozostawia rodzicom wyboru o nie respektuje prawa jednostek do rezygnacji z nauki.
- Po co każdemu szkoła. To jego sprawa czy on chce umieć czytać i pisać. Ludzie bez wykształcenia byli wybitnymi prezydentami Stanów Zjednoczonych- podkreślał Korwin - Mikke dodając- jeśli chcą państwo to podam kilka adresów z interentu i za 500 do 1000 dolarów kupicie sobie państwo dyplomy magisterskie czy naukowy tytuł doktora. Nasz system edukacji nie uczy, a ogłupia ludzi.

Według eurodeputowanego PO i PiS kłócą się tylko o pieniądze, a rządzą nami skorumpowane bandy, zaś Europarlament pełen jest "samych świrów". - I ja im to mówię w moich wystąpieniach , ale nie chcą mnie dopuszczać do głosu, chociaż czasem mi się udaje - twierdził Korwin-Mikke. 

Europarlamentarzysta przedstawił też główne założenia swojej partii, często odwołując się do historycznych epok.

- Mężczyzna musi umieć się bić , musi być agresywny, a to że czasem przyłoży żonie to dla jej dobra. - twierdził polityk podkreślając, że rolą mężczyzny jest zarabianie pieniędzy i utrzymanie rodziny i dbanie o jej dobrobyt. - Polityk ma bardzo dużo do powiedzenia o roli kobiety w rodzinie, która sprowadza się do dbania o dzieci, kuchnię i religię. Wyznacza też kobiecie-matce drogę rozwoju intelektualnego w oparciu o fazy rozwoju dziecka. Na temat roli mężczyzny-ojca rodziny nie miał nic do powiedzenia.

- Mówi do mnie facet, który zarabia miesięcznie 50 tys zł - przytomnie pytał nowotarżanin - Ja mam 1000 zł emerytury i z czego mam tą kobietę utrzymać? Jak mają żyć Ci młodzi, jak tu na Podhalu zarabiają poniżej 1000 zł na rękę . Jak mają zakładać rodziny, jak mają nie wyjeżdżać? Jaką pan widzi radę? - pytał dociekliwie emeryt z Nowego Targu.

Polityk przyznał, że po pół roku ciężkiej pracy w krajach Eurolandu młodzi ludzie są w stanie samodzielnie żyć. W Polsce państwo zabiera w postaci różnych podatków gros ich pensji w zamian proponując pseudo-usługi zamiast faktycznych pieniędzy. Zapytany o  jego zdanie na temat pomysłu Unii Europejskiej zrównania wszelkich ekonomicznych świadczeń państwa wobec obywatela i obywatela wobec państwa w całym Eurolandzie powiedział:
- Żeby tak zrównać i wszędzie było jednakowo. Takie ein Führer dla wszystkich? Nie, nie zgadzam się na to. Europa powinna być różna. Różnorodność jest dobra - twierdzi Janusz Korwin Mikke.

Polityk uważa też, ze wyjście z Eurolandu Wielkiej Brytanii to początek końca wspólnoty w tym kształcie, a polityka "szóstki" dyktującej warunki pozostałym krajom już dziś prowadzi do dalszych podziałów wśród tych nic nie znaczących państw, które chcą liberalizacji prawa unijnego i większego wpływu na decyzje. Twierdzi też, że Brexit będzie miał większy wydźwięk jeśli wybory prezydenckie w USA wygra Donald Trump, a nie Hillary Clinton, która jego zdaniem doprowadzi do wybuchu trzeciej wojny światowej.

- Rządy kobiet, a tak rządzona jest teraz Unia Europejska prowadzą do zaniku instynktu męskiego - uważa Janusz Korwin Mikke - dowodząc, że polityka Eurolandu prowadzi do absurdów  i rozwoju socjalnego wsparcia , a człowiek staje się niewolnikiem, który jest karany za to, że nie dopilnował "panu jego własności". Tu padały przykłady matek, które stawiane są przed sądem za niedopilnowanie dzieci, dysfunkcyjnych rodziców, którym państwo odbiera dzieci , a nawet przykład obowiązku zapinania pasów w samochodach, by jak twierdzi lider KORWIN -człowiek nie mógł sam zdecydować, czy chce się zabić czy też nie. Państwo dba o swojego niewolnika dając mu zamiast pieniędzy pakiety socjalne w postaci jak nie zasiłków dla bezrobotnych i mało zarabiających to w postaci programu 500 plus.

Urszula Starzyk
www.mojserwis.blogspot.com
Zobacz ofertę sklepu z akcesorimi i odzieżą turystyczną SZLAK.CO


Źródło: fot. Adrian Grycuk (wikipedia.pl)

2016-07-04 17:03 897 Janusz Korwin Mikke, Nowy Targ, JKM

Komentarze

~Kacper

Według mnie artykuł jest tendencyjny, zwroty mające na celu ośmieszyć Pana Mikke są niesmaczne. Mało obiektywne dziennikarstwo.

~Góralka

Nie wiem, dlaczego autorka tego tekstu tak się bulwersuje. Czyżby bolało ją usłyszenie prawdy?

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67