userad75
Boks reklamowy

Nowy Targ: Trochę techniki i człowiek się gubi - sygnalizacja przy przejściu przez Zakopiankę w okolicy Skalnego Dworku wbrew pozorom działa

Światła zamontowane przy przejściu dla pieszych na Zakopiance przy ul. Krakowskiej vis a vis Skalnego Dworku wbrew pozorom działają. Niepokój naszych czytelników spowodował naszą interwencje w Powiatowym Zarządzie Dróg. Tu dyr. Robert Waniczek nie potrafił nam udzielić odpowiedzi i skierował nas do Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

Napisaliśmy więc:

Szanowni Państwo!
Jakiś czas temu zamontowano światła przy ul. Krakowskiej w Nowym Targu - to odcinek Zakopianki przy Skalnym Dworku (hotel) i posesji oznaczonej nr 17... To newralgiczne przejście dla osób idących na trakt spacerowy, trasę rowerowa prowadząca do słowackiej Trsteny i biegową trasa narciarską w zimie w tzw. Borze Kombinackim.... cała instalacja jest, ale nie działa. Mieszkańcy pytajną dlaczego i kiedy zostanie uruchomiona. Dodam, że przejście piesze - tu są pasy - jest szalenie niebezpieczne i bardzo trudne z uwagi na ruch na Zakopiance.

Jedną z interweniujących była matka dwójki dzieci:

- Niech pani sobie wyobrazi - mówiła mi zaaferowana - jedno w wózku się drze, drugie się kręci, a pani jako ta matka Polka już nie wie za co złapać, bo tu pani pcha wózek, tu pod pachą dzierży rowerek, a jeszcze trzeba ogarnąć to dziecko co już idzie obok. No i jeszcze świateł nie ma, a te auta tylko tak bziumm i jadą - po prostu makabra, cholery można dostać - denerwowała się.

Przyznam szczerze, że często zdarza mi się zapędzać do Boru Kombinackiego. I dotąd byłam święcie przekonana, że trafiam każdego ranka na szalenie uprzejmych kierowców. Nawet jak nie było ruchu zatrzymywały mi się auta... Faktem jest jednak, że świateł żadnych - w potocznym rozumieniu jako pieszy nie wiedziałam i tez nie zastanawiałam się nad owa uprzejmością kierowców uważając, że staliśmy się bardziej europejscy.

Okazuje się, ze państwa niepokój jest niepotrzebny. Oto jaką dostałam odpowiedz:

To jest sygnalizacja ostrzegawcza na czujnik i działa. Czujnik włącza się dopiero wówczas, gdy osoba staje przed przejściem. W innych przypadkach, czyli kiedy nie ma nikogo przed czujnikiem, nie włącza się - pisze Iwona Mikrut, Główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA w Krakowie.

Wygląda na to, że w Nowym Targu powiało wielkim światem, a przy tej odrobinie techniki nawet bywalcy zagranicznych wielkich miast się gubią. GDDKiA dziękujemy. Uznajemy zatem, że przejście dla pieszych na zakopiance jest bezpiecznie sterowane.

 

Oceń artykuł:


2017-07-29 08:16 1018 Iwona Mikrut,GDDKiA, Krakow

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny