userad75
Boks reklamowy

Nowy Targ: Trochę techniki i człowiek się gubi - sygnalizacja przy przejściu przez Zakopiankę w okolicy Skalnego Dworku wbrew pozorom działa

Światła zamontowane przy przejściu dla pieszych na Zakopiance przy ul. Krakowskiej vis a vis Skalnego Dworku wbrew pozorom działają. Niepokój naszych czytelników spowodował naszą interwencje w Powiatowym Zarządzie Dróg. Tu dyr. Robert Waniczek nie potrafił nam udzielić odpowiedzi i skierował nas do Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

Napisaliśmy więc:

Szanowni Państwo!
Jakiś czas temu zamontowano światła przy ul. Krakowskiej w Nowym Targu - to odcinek Zakopianki przy Skalnym Dworku (hotel) i posesji oznaczonej nr 17... To newralgiczne przejście dla osób idących na trakt spacerowy, trasę rowerowa prowadząca do słowackiej Trsteny i biegową trasa narciarską w zimie w tzw. Borze Kombinackim.... cała instalacja jest, ale nie działa. Mieszkańcy pytajną dlaczego i kiedy zostanie uruchomiona. Dodam, że przejście piesze - tu są pasy - jest szalenie niebezpieczne i bardzo trudne z uwagi na ruch na Zakopiance.

Jedną z interweniujących była matka dwójki dzieci:

- Niech pani sobie wyobrazi - mówiła mi zaaferowana - jedno w wózku się drze, drugie się kręci, a pani jako ta matka Polka już nie wie za co złapać, bo tu pani pcha wózek, tu pod pachą dzierży rowerek, a jeszcze trzeba ogarnąć to dziecko co już idzie obok. No i jeszcze świateł nie ma, a te auta tylko tak bziumm i jadą - po prostu makabra, cholery można dostać - denerwowała się.

Przyznam szczerze, że często zdarza mi się zapędzać do Boru Kombinackiego. I dotąd byłam święcie przekonana, że trafiam każdego ranka na szalenie uprzejmych kierowców. Nawet jak nie było ruchu zatrzymywały mi się auta... Faktem jest jednak, że świateł żadnych - w potocznym rozumieniu jako pieszy nie wiedziałam i tez nie zastanawiałam się nad owa uprzejmością kierowców uważając, że staliśmy się bardziej europejscy.

Okazuje się, ze państwa niepokój jest niepotrzebny. Oto jaką dostałam odpowiedz:

To jest sygnalizacja ostrzegawcza na czujnik i działa. Czujnik włącza się dopiero wówczas, gdy osoba staje przed przejściem. W innych przypadkach, czyli kiedy nie ma nikogo przed czujnikiem, nie włącza się - pisze Iwona Mikrut, Główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA w Krakowie.

Wygląda na to, że w Nowym Targu powiało wielkim światem, a przy tej odrobinie techniki nawet bywalcy zagranicznych wielkich miast się gubią. GDDKiA dziękujemy. Uznajemy zatem, że przejście dla pieszych na zakopiance jest bezpiecznie sterowane.

 


Zostań naszym darczyńcą, mecenasem lub sponsorem. Twoja dobrowolna wpłata zostanie przeznaczona w całości na działalność Stowarzyszenia I love Podhale - wydawcę portalu twoje-podhale.pl

BGZ BNP Paribas o/Nowy Targ konto: 24 1600 1462 1816 9582 4000 0001


Oceń artykuł:


2017-07-29 08:16 973 Iwona Mikrut,GDDKiA, Krakow