userad75
Boks reklamowy

Nowy Targ: Nowe rondo przy Zakopiance na granicy Nowego Targu i Szaflar w rękach samorządów. Wmurowano akt erekcyjny pod budowę Color Parku

Rusza budowa największej galerii handlowej na Podhalu. 9 października dokonano uroczystego wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę największej galerii handlowo-rozrywkowej Podhala. Color Park, zlokalizowany tuż przy Zakopiance, na granicy Nowego Targu i Szaflar będzie rodzinnym centrum handlowym o charakterze regionalnym. Inwestycja zostanie oddana III i IV kwartale 2018 r. W trakcie uroczystości oficjalnie przekazano władzom lokalnym i regionalnym wybudowane przez inwestora rondo oraz infrastrukturę drogową na Zakopiance.

Color Park będzie dysponował łączną powierzchnią najmu w obiekcie szacowaną na 28 tys mkw. Galeria, której inwestorem jest spółka NOWOTARSKA, pierwszych klientów zaprosi w swoje progi już na przełomie III i IV kwartału 2018 r  Generalnym wykonawcą inwestycji została firma FB ANTCZAK z Kalisza. Centrum Handlowo - Rozrywkowe Color Park zlokalizowane jest w południowej części Nowego Targu, bezpośrednio przy Zakopiance. Trwają zaawansowane prace nad komercjalizacją obiektu. Ponad 70% obiektu jest już wynajęta a na znaczną część pozostałej powierzchni finalizowane są umowy najmu. 

W obiekcie znajdą się OBI - największy w regionie market „Dom i Ogród”, jedyny w regionie multiplex – 4 salowe kino Cinema 3D, supermarket spożywczy, ponad 80 salonów polskich i zagranicznych marek, sklepy odzieżowe, obuwnicze i sportowe, perfumeria, drogeria oraz szereg punktów usługowych i gastronomicznych, a także restauracja Drive Thru czy stacja paliw. Dla klientów przewidziano także 560 miejsc parkingowych.

Zbigniew Głowacki, prezes spółki Nowotarska – inwestor obiektu podkreślał w swoim przemówieniu, że oferta centrum będzie dopasowana do potrzeb całej rodziny. - Projektowaliśmy Color Park przede wszystkim z myślą o potrzebach lokalnej społeczności. Centrum oprócz szerokiej oferty handlowej będzie realizowało w znacznym stopniu także funkcje rozrywkowe - multipleks kinowy Cinema 3D, klub fitness, place zabaw - wszystko to ma dostarczyć mieszkańcom Nowego Targu tych usług, których do tej pory brakowało. Ponadto mamy w przyszłości w planach realizację na terenie obiektu wielu wyjątkowych imprez i wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

Z kolei Marcin Antczak - prezes FB ANTCZAK - spółki, która będzie generalnym wykonawcą inwestycji zwrócił uwagę na szybkie tempo budowy obiektu i jego ciekawy projekt. - Pierwsze prace na budowie inwestycji rozpoczęliśmy we wrześniu tego roku. Wspólnie z inwestorem mamy ambicje zrealizować inwestycje w okresie roku. Harmonogram prac jest bardzo napięty, ale realny, zwłaszcza, że nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w realizacji wielkogabarytowych obiektów, także galerii handlowych. Zakładamy, że do końca roku będzie można podglądać już pierwszą kondygnację, a na przełomie kwietnia i maja chcemy przekazać pierwsze lokale najemcom, aby mogli przygotowywać ich finalne aranżacje. Z punktu widzenia budowlanego na pewno ciekawe będą rozwiązania zastosowane przy budowie części kinowej - mam nadzieję, że uda nam się zaprosić przedstawicieli lokalnych mediów na teren budowy, by pokazać, jak ten proces przebiega.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Starosta Nowotarski - Krzysztof Faber, Burmistrz Nowego Targu - Grzegorz Watycha, a także przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy - FB ANTCZAK oraz firmy odpowiedzialnej za koncepcję komercyjną i wynajem - MALLSON Polska. Nie zabrakło również reprezentantów lokalnych władz, księży i przedsiębiorstw miejskich oraz przedstawicieli lokalnej społeczności.

materiały prasowe FB Antczak

Oceń artykuł:


2017-10-09 15:32 3224 FB. Antczak, Nowotarska, Color Park , Zakopianka , Nowy Targ, Szaflary, nowotarski, Zbigniew Głowacki, Marcin Antczak,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny