userad90
Boks reklamowy

Nowy Targ : NKP Podhale vs Soła Oświęciem 0;3

Piłkarze NKP Podhale przegrali starcie z Solą Oświęcim 0 : 3. Górale polegli na własnym boisku w 7 kolejce spotkań III ligi IV grupy. Nowotarskie Podhale nie potrafiło stworzyć ani wykorzystać żadnej sytuacji podbramkowej. Optymizmem nie napawa fakt, że na początku sezonu gra zawodników NKP Podhale zwyczajnie niepokoi.Goście wygrali skutecznością i dobrym technicznym przygotowaniem, ale też i umiejętnością wykorzystania i stwarzania nowych sytuacji podbramkowych.

Zaczęliśmy bardzo dobrze. W pierwszych minutach mieliśmy cztery sytuacje 100-procentowe. Jak się jednak nie wykorzystuje takich okazji, to potem po prostu nie wygrywa się meczu. - mówił po spotkaniu trener NKP Podhale , Tomasz Kulawik, który raczej nie ma powodów do dumy -Soła oddała jeden strzał z rzutu wolnego w pierwszej połowie i ustawiła sobie spotkanie. Później inteligentnie kontrolowała cały mecz, miała drugi stały fragment gry i strzeliła kolejną bramkę. My w drugiej części zaryzykowaliśmy, wyszliśmy wyżej, graliśmy piłką i chcieliśmy zdobywać bramki. Trzeci stracony przez nas gol był po ewidentnym, 2-metrowym spalonym, którego nie zauważył sędzia, wypaczając w ten sposób wynik, bo nie powinno być aż 0:3. Nie ma jednak co do tego wątpliwości, że przegraliśmy przez własną nieskuteczność, bo sytuacje do strzelenia bramek były. Gratuluję Sole wygranej.- kończy Kulawik

Niewiele miał też po meczu do powiedzenia kapitan NKP Podhale , Sebastian Świeżbiński:- Na gorąco po meczu ciężko jest mi cokolwiek powiedzieć. Poza ostatnim spotkaniem pucharowym rzeczywiście nie pamiętam kiedy coś wygraliśmy. Z przebiegu gry było widać jak to wyglądało. W drugiej połowie staraliśmy się utrzymywać z piłką na połowie Soły, ale nic z tego nie wychodziło. W pierwszej części gry żal tych słupków i poprzeczek, bo bardzo dużo i ciężko pracowaliśmy na to, by strzelić tą bramkę. Później zostaliśmy postawieni  na nogi przez przeciwnika, a w drugiej połowie wypunktował nas kontrami. Teraz trzeba pracować dalej - siąść wszyscy razem i przeanalizować te spotkania, które poszły nie tak. Wiadomo, że początek rundy mieliśmy bardzo fajny, ale nie możemy żyć tylko tymi dwoma meczami. Liga jest bardzo długa, a my nie zaznaliśmy smaku zwycięstwa od paru kolejek.- mówi kapitan

Trener Soły, Sebastian Stemplewski: Jestem jeszcze pełen emocji po tym spotkaniu. Przyjechaliśmy na ciężki teren. Wiedzieliśmy, że takie marki jak Motor Lublin, Stal Rzeszów, czy właśnie NKP Podhale dość mocno się zbroiły przed rozgrywkami, są po kilku dobrych transferach i zapewne jeszcze będą się mocno starała o to, by nadrobić stracone punkty i bić się o ten upragniony awans. My wygraliśmy dzisiaj skutecznością, to zaważyło. Mieliśmy też więcej okazji i tę skuteczność można jeszcze poprawić, ale muszę przyznać, że jestem zadowolony z - przynajmniej - trzech bramek. Dopisujemy kolejne 3 punkty na swoje konto i czekamy na nastepnego rywala..

Bramki Sola : 32"( cygnar), 62'(Knapik) 87"( Gleń)

Skład Podhala: Szukała - Drobnak, Cyfert, Bedronka, Barbus - Nawrot, Świerzbiński, Dziedzic, Kobylarczyk (46' Przemyk), Lewiński (60' Pająk) - Pląskowski (80' Czubin).
Soła: Gargasz – Jamróz, Wadas, Drzymont, Kasolik, Hałgas (79 Snadny), Dynarek, Wawoczny, Cygnar (89 Szewczyk), Gleń (90 Bała), Knapik (69 Czapla).