Boks reklamowy

Nowy Targ: Nazistowskie flagi na budynku Szkoły Podstawowej - tak w Nowym Targu obchodzono 73. rocznicę Powstania Warszawskiego

Przez internet przelewa się dyskusja na temat pojawienia się swastyk na budynku Szkoły Podstawowej nr 1 (gimnazjum rr1) Uwagę wszystkich przykuwa wpis jednego z absolwentów tej placówki, który zamieścił zdjęcie na Facebook. Bulwersujące wydarzenie było częścią inscenizacji Powstania Warszawskiego, jakie przygotowała grupa rekonstrukcyjna z Nowego Targu.

 

Jedni twierdzą, że to lekcja historii inni, że niedopuszczalne przekroczenie zasad dobrego smaku. Swastyki, które wywieszono przed wejściem głównym do nowotarskiej szkoły podstawowej stały powodem ogólnej facebookowej dyskusji, która jak twierdzi Tygodnik Podhalański zyskała na sile dzięki udostępnieniu zdjęcia przez znana aktorkę: Krystynę Jandę.

To tutaj pojawiło się ponad 100 komentarzy pokazujących absurdalność samego zamysłu twórców inscenizacji, którzy rekonstruowali Powstanie Warszawskie w mieście, które podczas II wojny światowej nie wpisało się na karty historii żadnymi spektakularnym czynami.

Na lokalnych stronach miejskich na FB też mówi się delikatnie o kontrowersyjnym pociągnięciu grupy rekonstrukcyjnej. Wydarzeniem zorganizowanym w ramach obchodów 73. rocznicy Powstania Warszawskiego przez tutejsza grupę najbardziej zbulwersowani są Ci, którzy mają udokumentowane, rodzinne związki z powstańcami – dla nich pojawienie się nazistowskich symboli jest skandaliczne.

Dyskusja na forach trwa i dotyczy przede wszystkim sprawy przekroczenia bądź nie granic dobrego smaku. Swoje opinie jak zawsze możecie wyrażać w komentarzach.

Galeria:

Źródło: facebook/fot. Miro Demucha

Zostań naszym darczyńcą, mecenasem lub sponsorem. Twoja dobrowolna wpłata zostanie przeznaczona w całości na działalność Stowarzyszenia I love Podhale - wydawcę portalu twoje-podhale.pl

BGZ BNP Paribas o/Nowy Targ konto: 24 1600 1462 1816 9582 4000 0001


Oceń artykuł:


2017-08-02 10:47 16191 Nowy Targ, 73 rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego, swastyka. Szkola Podstawowa nr 1