Boks reklamowy

Nowy Targ: Idealny kandydat na dyrektora Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji podejrzany o korupcję aresztowany przez CBA

Mirosław S., który miał objąć 1 grudnia br dyrektorski stołek w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu w poniedziałek został aresztowany przez rzeszowskich agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Funkcjonariusze zatrzymali dziesięciu obecnych i byłych dyrektorów sądów z apelacji krakowskiej i wrocławskiej w sprawie  śledztwa dotyczącego korupcji i grupy przestępczej działającej, jak twierdzi CBA, w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. Wyłudzenia za fikcyjne usługi mogą sięgać nawet 35 mln złotych.

W sumie lista zatrzymanych w sprawie korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie wydłużyła się do 26 osób. Wśród zatrzymanych wcześniej przez CBA są były prezes sądu, dyrektor sądu, dyrektor centrum zakupów, główni księgowi i specjaliści, były zastępca dyrektora z ministerstwa sprawiedliwości oraz biznesmeni - informuje Piotr Kaczorek, rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Wśród tych osób jest też Mirosław S - prawnik z Zakopanego, który po załatwieniu swoich zobowiązań wobec pracodawcy tj.Sądu Rejonowego  w Zakopanem 1 grudnia miał objąć stanowisko MCSiR w Nowym Targu. CBA wczoraj przeszukało nie tylko miejsca pracy osób zatrzymanych, ale też ich domy. 

Pomysłu na zapełnienie vacatu władze miasta jeszcze nie mają.Mają za to nadzieję , ze sprawa wyjaśni się w ciągu ilu dni .

Z naszych informacji wynika, ze w sprawie korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie zatrzymano już 26 osób. Wśród zatrzymanych  przez CBA są : były prezes sądu, dyrektor sądu, dyrektor centrum zakupów, główni księgowi i specjaliści, były zastępca dyrektora z ministerstwa sprawiedliwości oraz biznesmeni - informuje Piotr Kaczorek, rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Z toczącego się śledztwa wynika, że wokół sądu stworzono sieć nawet kilkudziesięciu firm powiązanych kapitałowo, towarzysko i rodzinnie z dyrektorem sądu Apelacyjnego w Krakowie  oraz dyrektorem Centrum Zakupów dla Sądownictwa. Wszystkie skupiały się na  realizacji fikcyjnych zamówień na świadczenie usług doradczych, analiz, opracowań, szkoleń.
Wypłacane za nieistniejące usługi gaże szły w miliony złotych wypłacane.
Świadczący nielegalne usługi  biznesmeni(dwaj informatycy) dzielili się z pracownikami Sądu.Korupcyjny proceder gwarantował im dyskrecję i dalszą przychylność urzędników.

CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań osób biorących udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przywłaszczaniu pieniędzy publicznych, przyjmowaniu i wręczaniu korzyści majątkowych oraz praniu pieniędzy.

Ustalenia śledczych z CBA i prokuratorów wskazują, iż korupcyjny proceder w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie trwał od 2011 roku  Dotychczas 16 podejrzanym( w tym  8 osób tymczasowo aresztowanych) przedstawiono zarzuty przywłaszczenia blisko 21 mln zł na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie. W śledztwie dokonano zabezpieczenia majątkowego o łącznej szacunkowej wartości ok. 9 mln zł.

 W marcu br. agenci CBA z Rzeszowa zatrzymali Jarosława B. – przedsiębiorcę z województwa mazowieckiego działającego w branży doradztwa i organizacji szkoleń. W trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, iż otrzymywał on fikcyjne zlecenia, za które Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Krakowie Andrzej P. i podlegli mu pracownicy, w tym Główna Księgowa Sądu Marta K., wypłacali pieniądze, z których część była wkalulowanym" mytem" dla pracowników Sądu

Kolejna fala aresztowań w tej sprawie miała miejsce w maju 2017.  9 czerwca br. funkcjonariusze CBA z Rzeszowa zatrzymali Krzysztofa S., byłego prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa uwzględnił wniosek prokuratora Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej i tymczasowo aresztował Krzysztofa S.

Prokurator zarzucił także Krzysztofowi S. niedopełnienie obowiązków Prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie, przyjmowanie korzyści majątkowych znacznej wartości w kwocie nie mniejszej niż 376 tys. zł, pranie brudnych pieniędzy i poświadczanie nieprawdy w dokumentach.

Sędzia jest podejrzany o udział od lutego 2013 roku do września 2016 roku w zorganizowanej grupie przestępczej, na której czele stał inny podejrzany w tej sprawie Andrzej P. – Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Krakowie.  CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań osób biorących udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przywłaszczaniu pieniędzy publicznych, przyjmowaniu i wręczaniu korzyści majątkowych oraz praniu pieniędzy.

Teraz w kręgu osób podejrzanych o korupcyjny proceder jest aresztowany w poniedziałek 27.11.2017 roku Mirosław S, były dyrektor zakopiańskiego sądu, który wygrał przetarg na dyrektora MCSiR w Nowym Targu, którego burmistrz Grzegorz Watycha tak rekomendował :
 
Pan S. ma umiejętności i doświadczenie w zarządzeniu ludźmi, w administrowaniu, zarządzaniu obiektami, zna się na ekonomii. To daje nam gwarancję, że sprawy MCSiR-u będą prowadzone rzetelnie. Kogoś takiego potrzebujemy - mówił wtedy  burmistrz. Zobacz ofertę sklepu z akcesorimi i odzieżą turystyczną SZLAK.CO


Źródło: CBA

2017-11-28 00:15 1640 Piotr Kaczorek, Zakopane, Kraków, Nowy Targ, CBA, Sąd Rejonowy w Zakopanem, Mirosław Soból, MCSiR, Sad Apelacyjny w Krakowie

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67