userad75
Boks reklamowy

Nowy Targ: " Dziekuje wszystkim , ze dmuchaliście w telewizory"- Brązowy medalista Zimowych Igrzysk w Korei 2018 w rodzinnym mieście


Jest pierwszym w historii Nowego Targu Olimpijczykiem, który zdobył medal na Igrzyskach Olimpijskich- bazowy medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjonczang  prezentował trofeum na forum Rady Miasta. Do nagrody burmistrz dorzucił mu voucher na szkolenie szybowcowe w ANT Nowy Targ wartości 5000 zł, który ma pomóc zrealizować Dawidowi Kubackiemu , modelarzowi marzenie o lataniu. 

Dawid Kubacki brąz olimpijski zdobył wraz z drużyną kadry Polski w skokach narciarskich , której niekwestionowanym liderem jest złoty medalista ZIO Pjonczang 2018  Kamil Stoch. Młodziutki nowotarżanin jest chluba miasta. Zdobywając olimpijski brąz stanął na czele nowotarskich olimpijczyków, którzy wprawdzie mają na swym koncie olimpijskie starty, ale żadnego medalu.

Dawid Kubacki w swoim wystąpieniu dziękował przede wszystkim kibicom za to, ze trzymali kciuki i dmuchali w telewizory.( wystąpienia Dawida Kubackiego poniżej )

Dawid Kubacki (ur. 12 marca 1990 w Nowym Targu) – polski skoczek narciarski, zawodnik klubu Wisła Zakopane, członek kadry narodowej. Drużynowy brązowy medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018, złoty (Lahti 2017) i brązowy (Val di Fiemme 2013) medalista mistrzostw świata oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2018. Zwycięzca Letniego Grand Prix 2017, drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego 2015.

Indywidualny letni mistrz Polski z 2013 i (dwukrotnie) 2015 roku, łącznie kilkunastokrotnie na podium mistrzostw kraju. Kilkukrotny zwycięzca konkursów Letniego Grand Prix. Najwyżej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uplasował się w sezonie 2016/2017, gdy był 19. W sezonie 2017/2018 osiągnął najlepszy rezultat indywidualny w tym cyklu, zajmując trzecią lokatę w konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie.

Styl jego skoków charakteryzuje się wysoką parabolą lotu

Źródło: biografia Dawida Kubackiego - wikipedia org

2018-02-27 08:05 503 Dawid Kubacki, ZIO 2018, Pjonczang, Korea, skoki narciarskie, kadra Polski, Kamil Stoch,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny