userad90
Boks reklamowy

Nie taki diabeł straszny... (+zdjęcia)

W miniony weekend na hali sportowej w Niedzicy w ramach inauguracji nowego sezonu, starły się między sobą dwa podhalańskie kluby. Beniaminek rozgrywek - Wiatr Ludźmierz, podejmował aktualnego mistrza kraju - Górali Nowy Targ. Można więc powiedzieć, iż była to batalia mistrza z uczniem. W tym przypadku uczeń nie przerósł mistrza, jednak łatwo skóry nie sprzedał.

Ludźmierzanie już w pierwszym dwumeczu zostali rzuceni na głębokie wody. Rywal? Nie byle jaki. Drużyna, która od kilku lat wiedzie prym na krajowych parkietach. Warto jednak podkreślić, iż kilku zawodników reprezentujących aktualnie barwy Wiatru, rok temu wznosili puchar za zdobycie mistrzowskiego tytułu wraz z Góralami.

Piątkowe spotkanie już od pierwszych minut ułożyło się po myśli nowotarżan. W 7 minucie Słowakiewicz został odesłany na ławkę kar na dwie karne minuty za uderzanie. Świetną okazję szybko wykorzystali Górale. Gotkiewicz huknął ze środka tercji i otworzył wynik spotkania. Mistrzowie poszli za ciosem i w 13 minucie było już 2:0. Receptę na ponowne pokonanie Udzieli znalazł Kostela

Dla wielu taki wynik po pierwszej odsłonie mógł być zaskoczeniem, jednak zawodnikom Wiatru pozwolił bardziej uwierzyć w swoje umiejętności i... że rywal nie taki straszny jak go malują. W drugiej tercji zobaczyliśmy odmieniony zespół Ludźmierza. Postawili się mistrzom, pokazali pazur i chęć gry. Kolejne 20 minut zakończyło się bezbramkowym remisem, czego bohaterami są bramkarze. Zarówno Udziela jak i Pawlik wykazali się swym kunsztem bramkarskim, a po strzałach słychać było jęk zawodu, raz z jednej, raz z drugiej strony.

Obraz gry nie ulegał zmianie. Głównymi bohaterami kolejnych minut byli ponownie goalkeeperzy. Bramek doczekaliśmy się dopiero w końcówce spotkania. W 55 minucie trener Wiatru - Rafał Pelczarski poprosił o czas. Jego podopieczni nie mieli nic do stracenia. Postanowili zmienić taktykę i mocniej zaatakować rywala. Ta strategia szybko została skarcona przez doświadczoną ekipę mistrzów kraju. W 59 minucie Kostela ponownie wpisał się na listę strzelców, a 39 sekund później wyczyn kolegi powtórzył Szewczyk.

Wiatr Ludźmierz - Górale Nowy Targ 0:5 (0:2,0:0,0:3)

0:1 Gotkiewicz - Kostela 8' 4/5
0:2 Kostela - Turwoń 13'
0:3 Tylka - Leja 52'
0:4 Kostela - Leja 59'
0:5 Szewczyk - Fryźlewicz 59'

Sobotni rewanż miał zupełnie inny przebieg. To Ludźmierz wyszedł pierwszy na prowadzenie w 14 minucie za sprawą Zachera. Wiatr był bliski niespodzianki w tej tercji, jednak zabójcza okazał się jej finish w wykonaniu Górali. W 19 minucie do wyrównania doprowadził Kostela, a 9 sekund przed syreną kończącą tę część spotkania, Fryźlewicz utonął w objęciach kolegów.

W drugą tercję lepiej weszli zawodnicy Wiatru. Już w 22 minucie Hamrol znalazł sposób na pokonanie Pawlika. Strata tej bramki podziałała na nowotarżan jak płachta na byka. Dwa trafienia Turwonia (28 i 33 minuta) oraz bramka Lei zgasiło zapędy ludźmierzan w tej odsłonie. Co prawda próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Pawlika, aczkolwiek bezskutecznie.

Gdy w 57 minucie spotkania Fryźlewicz ponownie ulokował ażurówkę w bramce, wydawało się, że kwestia zwycięzcy w tym meczu jest już przesądzona. Nic bardziej mylnego. Wiatr podniósł się z kolan. W ostatnich minutach co rusz szturmował bramkę mistrzów. Zdołał nowotarżanom zaaplikować trzy bramki (Słowakiewicz, Szal, Zacher). Czasu na więcej zabrakło.

Wiatr Ludźmierz - Górale Nowy Targ 5:6 (1:2,1:3,3:1)

1:0 Zacher 14'
1:1 Kostela - Leja 19'
1:2 Fryźlewicz - Bisaga 20'
2:2 Hamrol - Jachymiak 22'
2:3 Turwoń - Subik 28' 4/5
2:4 Turwoń - Smarduch 33'
2:5 Leja - Kostela 34'