Boks reklamowy

Koncerty Pod Tatrami

Najbliższy tydzień spędzimy słuchając różnorodnej muzyki w rozmaitych zakątkach Podhala. Zobacz nasz przegląd i wybierz najlepszy koncert dla siebie.


"Przy Betlejemskik Horak"

ZESPÓŁ 9-SIYŁ to grupa dziewięciu młodych i utalentowanych przyjaciół z Podhala (Biały Dunajec, Ciche, Kościelisko i Zakopane), która powstała ad hoc na potrzeby nagrania Programu „Ziarno” z TVP 1 a potem wspólnego kolędowania w Parafii św. Katarzyny w Warszawie. Młodzież od najmłodszych lat kultywuje tradycje zapoczątkowane przez dziadków i rodziców, którzy są cenionymi muzykami, śpiewakami a także instruktorami zespołów regionalnych na tym terenie.

Data: 26.01.2017r. 
Godzina: 19.00 
Miejsce: Dom Ludowy w Kościelisku, Chotarz 453

Bilety w cenie 20 zł, ulgowe 15 zł. * do nabycia w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej Kościelisko, ul. Nędzy-Kubińca 76 w dni robocze w godz. 10.00-16.00 lub bezpośrednio przed koncertem w Domu Ludowym

Nocne granie u Witkacego

NIC DO UKRYCIA – koncert!
Muzyczna strona Andrzeja Bieniasa i Przyjaciół

Stowarzyszenie Konstruktorów Słów i Dźwięków “ NIC DO UKRYCIA” narodziło się w zakopiańskim Teatrze Witkacego, z odwiecznej potrzeby przeżycia czegoś nowego. Jak w większości artystycznych zrywów, tak i tym razem zdecydował przypadek. Jeden człowiek podszedł do drugiego i powiedział: “ Zróbmy coś .“
No i zrobili!

Pierwszy raz ludziska ujrzeli i usłyszeli NDU w czasie 23-ich Urodzin Teatru Witkacego, w lutym 2008 roku. Na scenie ujawnili się w nowej formacji: Andrzej “ Benek” Bienias (śpiew, gitara i takie tam), Max Kowalski (kontrabas), Damian Niewiński (perkusja i ogólne poczucie rytmu), Przemo “ Jaskół “ Sokół (trąbka, flugelhorn i inne dmuchańce), Boguś Zięba (akordeon).

Data: 27.01. 2017r 
Godzina :21.30
Miejsce : Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy, Chramcówki 15, Zakopane
Bilety: 25 zł

Razem dla Andrzeja Bradnstattera

Wszyscy znamy dobrze Andrzej Brandstattera oraz jego działalność. Andrzej to pieśniarz, tancerz i autor tekstów. Jest także twórcą zespołów Krywań i Hawrań, z którymi wytańczył i wyśpiewał wiele nagród na festiwalach.
Andrzej od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z Podhala, a także z innych stron Polski. Są w różnym wieku, pochodzą z różnych regionów, niektórzy z nich to osoby niepełnosprawne. Wszystkich łączy wspólna pasja – śpiewanie, co możemy usłyszeć na corocznych Wierchowych Spotkaniach w Zakopanem.
Obecnie Andrzej boryka się z ciężką chorobą, która w ostatnim roku bardzo postąpiła. Konieczne są rehabilitacje.
Pomóżmy Andrzejowi, aby mógł przyjechać na kolejne Wierchowe Spotkania!
Wielu ludzi dobrego serca i silnego ducha, którym zależy na wsparciu Andrzeja, wspólnymi siłami podjęli się zorganizować wydarzenia, dzięki którym udałoby się zebrać odpowiednie fundusze na rehabilitacje dla Andrzeja. 
Inicjatorką akcji jest siostra Andrzeja, Ewa Słodyczka. Dużym wsparciem finansowym, merytorycznym i organizacyjnym są: Urząd Miasta Zakopane, Urząd Gminy Kościelisko, Fundacja Adama Worwy z Nowego Targu, Koło Gospodyń Wiejskich w Koscielisku, firma Future Tech, Hotel Nosalowy Dwór Resort Zakopane oraz wielu, wielu innych.
Obecnie trwają prace nad organizacją aukcji oraz koncertów charytatywnych, podczas których będziemy zbierać fundusze.


Data: 28.01.2017r
Miejsce: Dom Ludowy w Kościelisku

ŚPIEWAJĄCE FORTEPIANY - „W karnawałowej masce"

„W karnawałowej masce” to wyjątkowa gala koncertowa z udziałem gwiazd programu telewizyjnego „Śpiewające fortepiany” – Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana oraz zaproszonych przez nich gości – doskonałych muzyków i wokalistów.

Program koncertu tworzą ponadczasowe przeboje klasyki, operetki, musicalu i piosenki m.in. Bolero M. Ravela,Czardasz V.Montego, Can-can J.Offenbacha, Taniec z szablami A. Chaczaturiana, dzieła Johanna Straussa, Franza Lehara i Emmericha Kalmana, melodie światowych musicali jak Skrzypek na dachu, Upiór w operze czy Koty oraz najpiękniejsze standardy muzyki rozrywkowej.

Muzyczne przeboje w nowych oryginalnych aranżacjach, zaskakujące interpretacje, piękne głosy i humor to niezaprzeczalne atuty tego koncertu! Wśród wykonawców wystąpią znakomici soliści Warszawskiej Opery Kameralnej i Gliwickiego Teatru Muzycznego: sopranistka Joanna Stefańska-Matraszek i baryton Ireneusz Miczka.

Data: 29 stycznia 2017
Godzina: 18:00
Miejsce: MOK w Nowym Targu
Bilety: Rząd od 1-7 cena 90,00zł, Rząd od 9-20 cena 75zł


Sprzedaż biletów: kasa MOK tel.18/ 266 32 41 oraz 608 587 192

Muzykowanie na Duchową Nutę

Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec serdecznie zaprasza na Muzykowanie na Duchową Nutę.
Konkurs ma na celu promowanie tradycyjnej muzyki (w nieco zmienionej formie) oraz twórczości znanego podhalańskiego muzyka z Cichego Wielkiego Andrzeja Knapczyka- Ducha. 

Plan wydarzenia:
10.00-15.00 - przesłuchania konkursowe 
15.00- występ zespołu 9SIYŁ
16.00- ogłoszenie wyników


Data: 29.01. 2017 r
Miejsce: Sala widowiskowa CKiPG (remiza OSP), Kościuszki 2a, Czarny Dunajec
Godzina: 10.00- 16.00
Wstęp wolny

 Zobacz ofertę sklepu z akcesorimi i odzieżą turystyczną SZLAK.CO2017-01-23 21:08 655

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67