userad89
Boks reklamowy

Grad bramek w pierwszej tercji. Szarotki przegrywają pierwsze starcie.

W pierwszym meczu półfinałowym Szarotki dosyć wyraźnie uległy 7:3 Comarch Cracovii Kraków. Mimo, iż Podhale dwukrotnie obejmowało prowadzenie to nie udało im się w dużym stopniu zagrozić mistrzom Polski. Po raz kolejny w ekipie z Podhala powtarzały się te same błędy, które towarzyszom im prawie przez cały sezon.

W pierwszej tercji aż 7 bramek obejrzeli kibice zgromadzeni na lodowisku przy ulicy Siedleckiego w Krakowie. Mecz dobrze rozpoczął się dla przyjezdnych. Już w pierwszej akcji udało im się zdobyć bramkę, a konkretnie uczynił to Zapała, który huknął nie do obrony z koła bulikowego. Szybko jednak na tego gola odpowiedziała Cracovia. Nowotarżanie  nie podłamali się tym stanem rzeczy i Bryniczka zdobył drugą bramkę dla Podhala. I od tego momentu Podhale zaczęło popełniać swoje klasyczne błędy z tego sezonu. Najpierw szybko stracili bramkę po tym jak wyszli na prowadzenie, a potem dopuścili się bezmyślnego faulu. Cracovia wykorzystała przewagę, a potem dołożyli jeszcze dwa kolejne trafienia. Trener Rączka poprosił o czas. Podhale próbowało odgryźć się jakimś trafieniem, ale albo trafiali obok bramki albo na ich drodze stawał Radziszewski.

Druga tercja to pełna kontrola nad spotkaniem Cracovii. Mając taką przewagę spokojnie przyjmowali ataki gości i starali się konstruować akcję ofensywne. Nowotarżanie kilka razy przedarli się pod bramkę gospodarzy, ale po raz któryś już zawodziła skuteczność. Nie potrafili umieścić gumy w pustej krakowskiej bramce m.in Tomasik, Iossafov, Hattunen.

Trzecia tercja nie przyniosła większych emocji na tafli lodowej. Cracovia zdobyła dwie bramki po błędach Nowotarskiej defensywy. Dla Szarotek honorową bramkę w tej tercji zdobył Bryniczka. Był to zdecydowanie najlepiej prezentujący się zawodnik w drużynie Tatryski Podhale Nowy Targ. Jeden zawodnik to zbyt mało by postraszyć mistrzów Polski na ich terenie.

Już jutro kolejne spotkanie, które także odbędzie się w Krakowie. Być może Szarotki będą miały więcej szczęścia i udam im się spełnić plan minimum jaki założyli sobie na te dwa mecze w Krakowie, czyli zwycięstwo przynajmniej w jednym spotkaniu. Później rywalizacja przenosi się do Nowego Targu.

Comarch Cracovia- Tatryski Podhale Nowy Targ 7:3
Stan rywalizacji: 1:0 (do 4 zwycięstw)