Boks reklamowy

Grad bramek w Gdańsku

Grad bramek obejrzeli kibice zgromadzeni w Hali Olivia w Gdańsku. Kibice mówili o meczu przyjaźni, zawodników przyjaźń w rywalizacji sportowej nie obowiązuje. Po wyrównanym spotkaniu górą byli nowotarżanie.

Przez dwie tercje spotkanie było bardzo wyrównane. Losy meczu tak na prawdę rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich 20 minutach. Wynik spotkania otworzył już w 5 minucie Sochacki. Gdańszczanie nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia. Kilka minut później po znakomitej kontrze Zapała ulokował "gumę" w bramce gospodarzy. Ostatnie słowo w tej odsłonie należało do zawodników Stoczniowca. Za sprawą Różyckiego schodzili do szatni z korzystnym rezultatem.

Początek drugiej odsłony należał do nowotarżan. Dzięki dwóm szybko zdobytych bramkach objęli prowadzenie w meczu. Ich autorami byli: ponownie Zapała oraz Iossafov. W 33 minucie doskonałym podaniem popisał się Ziółkowski. Objechał świątynię B. Kapicy, podał do nadjeżdżającego Wrycza, a ten nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem młodego goalkeepera gości. Podhalanie kolejną skuteczną kontrę wyprowadzili w 39 minucie. O ile Szczerba poradził sobie ze strzałem Hattunena, to wobec dobitki Bryniczki był bezradny. Nie była to ostatnia zdobycz strzelecka, którą oglądaliśmy jeszcze w drugiej tercji. Chwilę przed syreną kończącą tę część meczu Pesta ulokował krążek w bramce.

Wszystko rozstrzygnęło się w trzeciej tercji, w której Podhalanie okazali się być stroną dominującą i bardziej skuteczną. Trener hokeistów spod znaku szarotki postanowił także dokonać zmiany między słupkami. Kapicę zastąpił Jucers. W niej strzelanie rozpoczął w 46 minucie Hattunen. Podhale poszło za ciosem, czego rezultatem były trafienia Bryniczki i Gruszki. Po bramce tego ostatniego między słupki ponownie powrócił Kapica. Co prawda gospodarze próbowali gonić niekorzystny dla nich wynik, ale bezskutecznie. W tej odsłonie zdołali tylko raz znaleźć receptę na bramkarza nowotarżan za sprawą Szczerbakowa.

Automatyka Stoczniowiec Gdańsk – TatrySki Podhale Nowy Targ 5:7 (2:1, 2:3, 1:3)
1:0 Sochacki – Wachowski 5'
1:1 Zapała – Iossafov 8'
2:1 Różycki – Kantor – Lehmann 11' (5/4)
5:7 Szczerbakow – Gościński 56'

TatrySki Podhale Nowy Targ: B.Kapica (od 40:00 do 54:13 Jucers) – Wojdyła, Haverinen, Jokila, Zapała, Iossafov – Różański, Syrej, Hattunen, Bryniczka, Gruszka – Łabuz, Jaśkiewicz, M. Michalski, Neupauer, D. Kapica – Stypuła, P. Michalski, Siuty, Olchawski, Svitac.

md

Zobacz ofertę sklepu z akcesorimi i odzieżą turystyczną SZLAK.CO

Źródło: fot. Zbigniew Krauzowicz

2016-10-12 10:46 505 Tatryski Podhale, Nowy Targ, hokej, Stoczniowiec Gdańsk, PHL