userad89
Boks reklamowy

Górale w półfinale. Młodzież z Ludźmierza postawiła się mistrzom Polski.

W meczu rewanżowym ekstraligi seniorów w unihokeju między Góralami a Ludźmierzem drugi raz górą okazali się obecni mistrzowie kraju. Po bardzo emocjonującym meczu Nowotarżanie wygrywając 4:3 awansowali do kolejnej rundy, w której zmierzą się z Fenomenem Babimost. Młodzi zawodnicy z Ludźmierza postawili twarde warunki i szkoda, że odpadają bo mogli powalczyć o coś więcej z innymi drużynami w kraju.

Kibice, którzy wybrali się na dzisiejsze spotkanie nie mogli narzekać na brak emocji. Od pierwszych minut dominowała walka o każdy centymetr boiska. Żadna z drużyn nie chciała odpuścić tego spotkania. Jednak lepiej w to spotkanie weszła drużyna z Ludźmierza. W 6 minucie po rykoszecie od bandy piłka odbiła się tak niefortunnie od Pawlika, że Jachimczykowi nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w pustej bramce. Na odpowiedź Górali nie trzeba było długo czekać. Już 45 sekund później pięknym strzałem w okienko popisał się Korczak i utonął w ramionach kolegów. Ludźmierz miał przewagę w tej tercji. Górale poruszali się nieco niemrawie po boisku. Efektem tego była bramka w 16 minucie. Niepilnowany Szal wystrzelił z pod bandy i Kuba Pawlik drugi raz wyciągał piłeczkę z bramki w tej tercji. Nie popisała się cała formacja Górali, która przebywała wtedy na boisku.

Druga tercja zupełnie inna w wykonaniu mistrzów Polski. Zdecydowanie szybciej poruszali się po boisku. Mieli zdecydowanie więcej sytuacji na zdobycie bramki. Ludźmierz także potrafił wyprowadzić groźną kontrę oraz mieli okres gry w przewadze, w którym napsuli sporo krwi miejscowym. Na początku drugiej tercji piłkę do bramki skierował Leja po składnej akcji pierwszego ataku. Jak się później okazało była to jedyna bramka w tej tercji. Pod koniec odsłony Górale mieli jeszcze kilka okazji, aby objąć prowadzenie. Jednak albo strzelali obok bramki, albo dobrze spisywał się między słupkami Udziela

Na trzecią tercje drużyny wychodziły przy remisowym rezultacie. Zespoły koncentrowały się na grze w defensywie, ale od czasu do czasu próbowali ukłuć rywala. Pierwszy cios wyprowadzili Górale. W 47 minucie świetnie pod bramką przeciwnika zachował się Fryźlewicz i z powietrza umieścił piłeczkę w bramce. Bliżej półfinału byli wtedy Nowotarżanie. Nic bardziej złudnego. Kilka minut później było już  3:3 za sprawą Hamrola. Wykorzystał on zawahanie obrońców Górali i pokonał Pawlika. Wydawało się, że żadna z drużyn już się nie otworzy i będziemy mieli do czynienia z dogrywką. Wtedy odpowiedzialność na swoje barki wziął najstarszy w drużynie Górali Bartosz Gotkiewicz. Ludźmierzanie zostawili go niepokrytego, doświadczony obrońca wykorzystał tą sytuację i atomowym strzałem z dalekiej odległości dał prowadzenie Góralom, którzy utrzymali je już do końca spotkania. Ludźmierz miał jeszcze swoje szanse, próbowali wariantu ze ściągnięciem bramkarza, ale to nie przyniosło rezultatu.
  Trzeba otwarcie powiedzieć, że młodzi chłopacy z Ludźmierza mocno postawili się Góralom i na pewno zdobyli bardzo cenne doświadczenie na kolejne lata. Warto podkreślić, że był to dla nich pierwszy sezon na tym poziomie rozgrywkowym i radzili sobie całkiem nieźle. Teraz pozostała im walka o niższe miejsca, a Górale zmierzą się z Fenomenem Babimost. Te mecze zadecydują o tym czy Górale staną przed możliwością obrony tytułu podczas Superfinału, który odbędzie się w Gdańsku już w kwietniu.

KS Górale Nowy Targ- UKS Wiatr Ludźmierz 4:3

Stan rywalizacji 2:0 ( do dwóch zwycięstw)

Bramki:

0:1 Samuel Jachimczyk (Aleksander Hamrol)

Zobacz ofertę sklepu z akcesorimi i odzieżą turystyczną SZLAK.CO

2017-02-25 21:15 750 play- off, unihokej, Górale Nowy Targ, Ludźmierz, ekstraliga