userad89
Boks reklamowy

Derby smaczkiem Superfinału 2016

Już jutro do stolicy Podhala zawita największe unihokejowe święto w Polsce. W sobotę 14 maja odbędą się cztery spotkania: dwa o brąz i dwa o mistrzostwo Salming Ekstraligi. Impreza ta po raz pierwszy zawita do Nowego Targu, który od lat uważany jest za kolebkę unihokeja w Polsce. Największe zainteresowanie wzbudza pojedynek dwóch nowotarskich drużyn w walce o złoto.


Za nim jednak dojdzie do rozstrzygnięć w kategorii seniorów , pierwsze na parkiet wyjdą inne zespoły. W pierwszym meczu dnia MMKS Podhale Nowy Targ podejmie zawodniczki Multi Killers Kraków. Będzie to pojedynek o trzecie miejsce w kategorii seniorek. Obie drużyny były bardzo bliskie wejścia do meczu finałowego, ale zabrakło odrobiny szczęścia. O ile zawodniczki z Krakowa nie były faworytkami półfinału z Gdańskiem, ale i tak napsuły sporo krwi zawodniczką z nad morza, to Podhale sprawiło spory zawód swoim kibicom. Nikt chyba się nie spodziewał, że mistrzynie z ubiegłego sezonu nie sprostają młodym zawodniczkom z Trzebiatowa. Nie ugrały ani jednego meczu. Mimo to większość z fachowców stawia na Podhale w walce o brąz. Być może dodatkowym plusem, będzie to, że grają przed własną publicznością. Na pewno będą chciały dobrze zakończyć ten sezon. Jednak zawodniczki z Krakowa także nie zamierzają rezygnować z walki o brąz.


W meczu o trzecie miejsce w kategorii seniorów zobaczymy pojedynek zeszłorocznego finalisty- Zielonki i beniaminka obecnego sezonu Fenomenu Babimost. Zawodnicy Fenomenu sprawili już kilka niespodzianek w tym sezonie i na pewno sam udział w Superfinale jest już dla nich wielkim wyróżnieniem i nagrodą za ten sezon. To bardzo młoda drużyna, która zbiera dopiero pierwsze szlify w ekstraligowych rozgrywkach. Ich rywale są zdecydowanie bardziej doświadczeni, ale to już nie ta sama drużyna co w poprzednich sezonach. Gra Zielonki bazuje głównie na jednej piątce. To oni są faworytem tego spotkania, ale w sporcie wszystko jest możliwe. Waleczna i młoda drużyna z Babimostu jest w stanie napsuć sporo krwi Zielonce. W tym meczu także zapowiadają się duże emocje.


W meczu o pierwsze miejsce seniorek spotkają się drużyny z Trzebiatowa i Gdańska. O ile obecność Gdańska w meczu finałowym raczej nikogo nie dziwi, to zespół z Trzebiatowa jest dużym zaskoczeniem. Trzeba jednak przyznać, że znalazły się tam zasłużenie. Pokonały dwukrotnie w półfinale MMKS Podhale Nowy Targ i teraz będą chciały sprawić niespodziankę w finale. Zadanie bardzo trudne, ale w zasięgu dziewczyn z Trzebiatowa. To tylko jeden mecz i o tym kto wygra zadecyduje dyspozycja dnia i kto lepiej utrzyma nerwy na wodzy.


Zwieńczeniem całego dnia unihokejowego święta będzie pojedynek nowotarskich drużyn o mistrzostwo seniorów. Nowotarskie „ Gran Derbi” czy „ Święta Wojna”( różne nazwy krążą wśród kibiców) od lat wzbudzają wiele emocji. W tym roku bardzo ciężko wskazać faworyta, eksperci są podzieleni w tej kwestii. W jednym meczu wszystko może się wydarzyć. Jednak w obydwu drużynach panują bojowe nastroje- „Przed finałem czuć mobilizacje i chęć sięgnięcia po piąte złoto dla naszej drużyny. Na treningach frekwencja dopisuje, każdy chce pokazać się z jak najlepszej strony i dołożyć coś od siebie do tego sukcesu, na który wszyscy liczymy. Niektórym młodym zawodnikom takim jak ja, Karol czy Daniel Widurski od zawsze było marzenie zagrać w finale w Nowym Targu z odwiecznym rywalem, Szarotką.” -powiedział Kuba Korczak, jeden z najmłodszych zawodników całej ligi, który przebojem wdarł się do drużyny i może być jedną z głównych postaci sobotniego meczu. Duża uwaga na pewno też skupiona jest na Patryku Wronce, który po świetnym sezonie hokejowy będzie teraz wspierał Górali na boisku. Jest jeszcze kilku innych zawodników Górali, którzy posiadają świetne umiejętności. Jednak w drużynie Szarotki także można znaleźć takich zawodników m.in. Bartłomiej Augustyn czy bramkarz ściągnięty przed sezonem, Maciej Jastrzębski. Oba zespoły posiadają wyrównane składy- „Trudno oceniać mocne i słabe strony, ponieważ drużyny doskonale się znają o wygranej zadecydują szczegóły dyspozycja dnia oraz odrobina szczęścia, obie drużyny dysponują wyrównanym składem z kilkoma liderami. Nastroje w drużynie są bojowe wszyscy intensywnie pracujemy na treningach, szanujemy przeciwnika i będziemy walczyć do upadłego o złoto”- zapewnia Rafał Zacher. Jedno jest pewne. Jeśli zawodnicy nie zawiodą to szykuję się bardzo interesujące spotkanie, w którym ciężko doszukać się faworyta przed spotkaniem. Pragniemy wszystkich serdecznie zaprosić. Hala na Niwie, sobota 14 maja. Organizatorzy apelują o wcześniejsze zjawienie się na hali, ponieważ liczba miejsc będzie ograniczona.

 

Superfinał 2016:

11.00 MMKS Podhale - Multi 75 Kraków (kobiety o brąz)

14.00 MUKS Zielonka - Fenomen Babimost (mężczyźni o brąz)

17.00 Energa Olimpia Osowa Gdańsk - SUS Travel Trzebiatów (kobiety o złoto)

20.00 KS Górale Nowy Targ - KS Szarotka Nowy Targ (mężczyźni o złoto)

 

Twoje-Podhale.pl jest patronem medialnym Supefinału.Zobacz ofertę sklepu z akcesorimi i odzieżą turystyczną SZLAK.CO2016-05-13 13:36 737 Superfinał 2016, Now Targ. Gorale Now Targ, Szarotka Nowy Targ, unihokej, MMKS Podhale Nowy Targ, Ekstraliga mężczyzn, Ekstraliga kobiet

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67