userad89
Boks reklamowy

Brązowe Szarotki!

Historia zatoczyła koło na nowotarskim lodowisku. Szarotki tak jak przed rokiem w rywalizacji z Sanokiem zdobyły brązowe medale Mistrzostw Polski w sezonie 2015/2016. W decydującym spotkaniu rywalizacji z drużyną Ciarko PBS Bank Sanok „Szarotki” we własnej hali w wielkim stylu zwyciężyły 4:0.

Mecz już od samego początku ułożył się świetnie dla gospodarzy tego meczu. W 3 min. sekundzie gospodarze objęli prowadzenie. Michalski wywalczył krążek, dograł przed bramkę do Kapicy, a ten trafił pod poprzeczkę. Potem mogliśmy oglądać kawał dobrego hokeja. Obie drużyny nie podeszły do walki o brąz obojętnie. Tempo meczy było naprawdę świetne. Akcję przenosiły się z bramki pod bramkę. Jednak to Podhale miało lepsze sytuację. Najlepsze mieli Różański i Jokila. Pierwszy trafił w poprzeczkę, a drugi przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Sanoka. Sanoczanie starali się oddawać strzały z każdej pozycji, ale świetnie spisywał się dziś Raszka.

Druga tercja to już zdecydowana dominacja nowotarżan. Sanoccy hokeiści opadli z sił. Nie byli w stanie wykrzesać z siebie za wiele, pomimo, że wspierała ich grupa około 100 osób z Sanoka. Podhale wręcz przeciwnie. Z każdą minutą nabierali wiatru w żagle. Najbardziej drużynę Szarotek napędzał Zapała. To jego akcję dały przewagę gospodarzą. W 24 min dobił on strzał Oskara Jaśkiewicza, a w 27 min precyzyjnie przymierzył w górny róg sanockiej bramki. W 32 min. Sanoczan dobił Mrugała, który potężnie huknął z niebieskiej linii umieszczając krążek w bramce Missiaena. Podhale zdecydowanie przeważało w tej tercji i mieli jeszcze kilka szans do podwyższenia rezultatu.

Trzecia tercja była już pod kontrolą miejscowych. Mając wynik skupili się na rozbijaniu ataków drużyny Sanockiej. Ciarko PBS naszpikowany obcokrajowcami był bezsilny w dzisiejszym dniu. Nie mogli znaleźć sposobu na Raszke i defensywę Szarotek. Sanok w tej części meczu nie stworzył sobie sytuacji.

Po końcowej syrenie rozpoczęło się wielkie świętowanie. Nowotarżanie z rąk m.in. prezesa PZHL Dawida Chwałki i burmistrza miasta Nowy Targ odebrali brązowe medale i Puchar za zdobycie trzeciego miejsca. MVP całego sezonu w Podhalu został strzelec dwóch goli, Krzysztof Zapała. Był w tym sezonie niezawodny i miejmy nadzieję, że utrzyma formę do kwietniowych Mistrzostw Świata Dywizji I.

TatrySki Podhale Nowy Targ – Ciarko Sanok 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
1:0 Daniel Kapica – Michalski (2:23)
2:0 Zapała – Jokila - Jaśkiewicz (23:47)
3:0 Zapała – Jokila - Wielkiewicz (26:10)
4:0 Mrugała – McGregor – Neupauer (31:06)
TatrySki Podhale: Raszka (B. Kapica) - Haverinen, Jaśkiewicz, Jokila, Zapała, Różański - Kania, Tomasik, Wronka,Bryniczka, Gruszka - Mrugała, M. Michalski - Daniel Kapica – McGregor - Łabuz, Sulka, Zarotyński – Neupauer - Wielkiewicz. Trener Marek Ziętara.