userad89
Boks reklamowy

Blamaż Podhala. Tychy ponownie wygrywają na własnym lodzie

TatrySki Podhale ponownie uległo w wyjazdowym spotkaniu GKS-owi Tychy. Tym razem to spotkanie kompletnie nie udało się Szarotkom. Goście już po 11 minutach gry przegrywali 4:0. Niejednemu przyszedł wtedy scenariusz dwucyfrowego wyniku. Mimo jego uniknięcia, Podhale zaliczyło blamaż.

Strzelanie rozpoczął w 4 minucie Pociecha. Strzałem z dystansu ulokował krążek w bramce. Chwilę później za sprawą Kolarza było już 2:0. Tyszanie poszli za ciosem. Oszołomieni nowotarżanie nie za bardzo wiedzieli, co się dzieje. Na ich twarzach widać było grymas i rozgoryczenie. W 10 i 11 minucie Raszka zmuszony był ponownie wyciągnąć krążek z siatki. Nowotarski goalkeeper ponownie był bezradny. Tym razem po strzale Witeckiego. Przy stanie 4:0 zjechał z bramki i zastąpił go Błażej Kapica. Nowotarżanie nie mając nic do stracenia ruszyli do ataku. Najpierw dogodną sytuację zmarnował Sulka, jednak chwilę później złapali kontakt. Przedniej urody strzałem popisał się Bryniczka.

Druga odsłona miała lepszy przebieg od pierwszej. Nowotarżanie zagrali uważniej z tyłu i stwarzali groźne sytuacje. W 24 minucie Zapała mógł zaskoczyć Zigardyiego, ale jego strzał jedynie odbił się od bocznej siatki. Siła ofensywna tyszan nie zmalała. Śmiało poczynali sobie na lodzie, a nowotarżan przed stratą bramki ratował Kapica.

Trzecia tercja, a zwłaszcza jej końcówka to istny pogrom Szarotek. Strzelanie rozpoczął wychowanek Podhala - Marcin Kolusz. W 60 minucie zobaczyliśmy dwie bramki. Najpierw receptę na Kapicę znalazł Pociecha, a festiwal strzelecki zakończył Galant.

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 7:1 (4:1, 0:0, 3:0)
1:0 Pociecha – Kolusz 4'
2:0 Kolarz – Komorski 9'
3:0 Witecki – Bepierszcz – Bryk 10'
4:0 Witecki 11' (4/5)
4:1 Bryniczka – Wronka – Gruszka 15'
5:1 Kolusz – Galant 50'
6:1 Pociecha – Kolusz 60'