userad89
Boks reklamowy

Bezradne Gęsi

UNIHOKEJ. Drużyna juniorek starszych MMKS-u Podhale Nowy Targ dwukrotnie na własnym parkiecie rozgromiła przyjezdne z Zielonki. Podopieczne Arkadiusz Pysza i Włodzimierza Mamaka urządziły sobie istny festiwal strzelecki.

Z dwumeczu trenerzy nowotarskiej drużyny muszą być bardzo zadowoleni. Ich podopieczne zaaplikowały rywalkom 16 bramek, tracąc przy tym zaledwie 2! Były szybsze, skuteczniejsze - po prostu klasę lepsze od przeciwnika. Ich poczynania na parkiecie oglądało się z przyjemnością.

Dwie pierwsze odsłony pierwszego spotkania były bardzo wyrównane. Utrzymywał się po nich rezultat remisowy. Strzelanie rozpoczęła w 6 minucie Buczek. Na kolejne trafienie czekaliśmy aż do 32 minuty. Zakojan znalazła sposób na pokonanie bramkarki Podhala. Końcówka trzeciej tercji należała do zawodniczek MMKS-u. W ciągu trzech minut za sprawą Krzystyniak, Pysz i Buczek ustaliły losy spotkania.

MMKS Podhale Nowy Targ – Dzikie Gęsi Zielonka 5:1 (1:0,0:1,4:0)

Strzały: 21 – 15

MMKS Podhale: Hobot – Jachymiak, J. Ulman, Panek, M. Ulman, Słowakiewicz, Jałoszyńska, Krzystyniak, Pysz, Niemiec, Mamak, Gajewska, Buczek, Pudzisz, Osmala, Cyrwus, Klimowska, Behounek. Trenerzy: Arkadiusz Pysz, Włodzimierz Mamak.

Druga konfrontacja między tymi drużynami miała jeszcze bardziej jednostronny przebieg. Tym razem nowotarżanki ułożyły sobie spotkanie dużo wcześniej, co pozwoliło im na bardziej komfortową, czasem wręcz wirtuozyjną grę. Po 11 minutach od pierwszego gwizdku sędziego na tablicy świetlnej po stronie drużyny Podhala paliły się dwa "oczka", zaś po stronie przyjezdnych liczba 0. Góralki nie zwolniły tempa i do połowy drugiej odsłony dołożyły kolejne trzy trafienia.

Wychodząc ostatnie 20 minut, przyjezdne miały jeszcze nadzieję na zmianę niekorzystnego rezultatu. Szybko zdobyta bramka w tej tercji mogła im pozwolić uwierzyć we własne możliwości, jednak szybka odpowiedź Podhalanek ostudziła ich entuzjazm. Wraz z odpowiedzią poszła seria "dobić" rywala. Oszołomione Gęsi dały sobie wbić jeszcze pięć bramek.

MMKS Podhale Nowy Targ – Dzikie Gęsi Zielonka 11:1 (2:0,3:0,6:1)

11:1 Zuzanna Krzystyniak (Dominika Buczek) (4/5) 60’

Kary: 0 minut – 8 minut (w tym 2 min. dla trenera)

Zobacz ofertę sklepu z akcesorimi i odzieżą turystyczną SZLAK.CO

2016-10-16 13:13 611 MMKS Podhale, Nowy Targ, Dzikie Gęsi Zielonka, unihokej, floorball, juniorki