userad89
Boks reklamowy

10 powodów, dla których warto odwiedzić Tatry - cz. 3

Powodów, dla których warto jechać w Tatry jest wiele. Każdy zapewne ma swój powód, który działa jak magnes i ciągnie na tatrzańskie szlaki. My jednak zdecydowaliśmy zebrać je w listę, aby przekonać nieprzekonanych i utwierdzić tych, którzy mają już wyrobioną swoją listę powodów.

Powód 1: Spokój

Z daleka od miast, korporacji, smogu czy dróg szybkiego ruchu – istnieją takie miejsca, w których jest po prostu spokojnie. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni termin i szlak po czym po prostu usiąść, odpocząć i wsłuchać się w cisze.

Powód 2: Pozytywne uzależnienie

Faktem jest, że większość osób wybierających się w góry preferuje formę aktywnego wypoczynku. Wielu z tych, którzy postawili już swoje pierwsze kroki na szlakach, wracają. Z coraz to większą częstotliwością i zapałem. Chcą znów poczuć ten klimat, adrenalinę i pozachwycać się widokami. To wszystko połączone z ambicja po prostu nie pozwala im odpuścić. To motywuje do spakowania plecaka i planowania kolejnych wyjazdów, choćby tych krótkich – jednodniowych, bo w końcu każdy moment jest dobry.. Całe życie zaczyna się kręcić wokół gór i gdzieś z tyłu głowy bez przerwy krąży myśl: to kiedy by tu następnym razem...?

Powód 3: Dla dobrej zabawy!

Nie ma napiętego grafiku, zobowiązań, spotkań, ciągłego pośpiechu. Jesteśmy tylko my i góry. Możemy robić wszystko to na co mamy ochotę i po prostu dobrze się bawić.

Powód 4: Żeby nigdy nie żałować.

Wychodzę z założenie, że lepiej żałować że coś się zrobiło niż że czegoś się nie zrobiło, więc jeśli chociaż przez chwile przemknęło Ci przez myśl „a może by tak pojechać w góry”, to nie zastanawiaj się, jedź!

Powód 5: Bo wszystko ma swój czas

To miejsce nie będzie takie samo, za dzień, miesiąc czy rok. Pogoda w górach potrafi zmienić się
w kilka minut o 360 stopni. Już nigdy nie zobaczysz tego miejsca dokładnie w takim samym wydaniu. Nie będzie tej chmury, tej mgły czy tego jesiennego liścia. To co widzisz podczas swojej wędrówki już nigdy nie będzie takie samo. To jest teraz, więc nie marnuj czasu, pakuj się i jedź w góry!

 

Powód 6: Ambicja

Każdy z Nas w mniejszym, lub większym stopniu lubi wygrywać. Nic nie przynosi takiej satysfakcji,
jak pokonanie swoich słabości. Zdobycie szczytu, przebycie trudnej trasy czy wielogodzinny spacer górach pozwala na bycie dumnym z siebie, co sprawia że chcesz więcej i więcej.

Powód 7: Dla każdego, coś dobrego

Każdy, ale to dosłownie każdy znajdzie w Tatrach coś dla siebie. Uwielbiasz gwar? Lubisz jak coś się dzieje? Wybierz się na Krupówki. Czekają na Ciebie niesamowite miejsca takie jak: Magic Hockey, Cinema 7D, Las Vegas i wiele innych. Każdej z tych atrakcji towarzyszy oczywiście głośna muzyka
i migające światełka. Czego można chcieć więcej od urlopu?

No dobra, jeśli jesteś jednak typem człowieka, który szuka ciszy i chce wypocząć, również znajdziesz tu coś dla siebie. Wystarczy że wybierzesz się na szlak uczęszczany mniej niż ten do Morskiego Oka czy Doliny Kościeliskiej, a będziesz mógł cieszyć się ze „świętego spokoju”.

Powód 8: Emocje

W przypadku Tatr, nie mogę nie wspomnieć o uczuciach. Właśnie w trakcie trudnej wędrówki po górach, kiedy brakuje Ci tchu, najlepiej czujesz smak życia. Odkrywasz właśnie swoje miejsce na ziemi.

Powód 9: Przyjaźń

Co Tatry mają wspólnego z przyjaźnią? W moim przypadku okazuje się, że bardzo dużo, ale uważajcie – w Waszym przypadku też może to tak zadziałać, a przyjaźń to trudna i wymagająca przeprawa. Zupełnie tak jak z górami ciężko, ale warto ☺ Wracając do tematu. To właśnie tutaj spędzając kilka,
a czasem kilkanaście godzin na szlaku, w towarzystwie drugiej osoby odkrywamy się i dajemy poznać z zupełnie innej strony. W nawet najbardziej zamkniętym i skrytym w sobie osobniku pojawia się chęć do rozmowy . To miejsce potrafi sprawić, że wyjeżdżasz z kolegą/ koleżanką, a wracasz z przyjacielem.

Powód 10: Bo są.

… a wtajemniczonym chyba nie trzeba tłumaczyć, jak duże znaczenie mają te słowa.

 

Zobacz także:
>> 10 powodów, dla których warto odwiedzić Tatry - cz. 1

>> 10 powodów, dla których warto odwiedzić Tatry - cz. 2

 

Katarzyna Durlik
@kasiekd_officialZobacz ofertę sklepu z akcesorimi i odzieżą turystyczną SZLAK.CO2018-08-16 21:51 778 dlaczego warto odwiedzić Tatry, pojechać w Tatry, Tatry, czy warto jechać w Tatry,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67