userad89
Boks reklamowy

Barberka

Energia jaką emanuje daje ludziom kosmiczny power. Sama po wielu życiowych niepowodzeniach i powikłaniach zdrowotnych, dziś patrzy na świat innymi oczami. Przyznaje, ze główną siłą motoryczną wielu jej działań jest trójka kochanych dzieci. To dzięki ich wsparciu nie tylko postawiła na nową siebie , ale też na nowo kreuje swój świat. Angażuje się w wiele charytatywnych przedsięwzięć. Po trudnym czasie leczenia podjęła się bardzo wymagającego dzieła pomocy włosom ludzi po chemioterapii - Wiola Kopka filigranowa, Ślązaczka z Mikołowa , która postanowiła zawalczyć o siebie i odnalazła się w męskim świecie barberów. Teraz trafiła do kadry polskich fryzjerów dzięki gdańskim eliminacjom do Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw we fryzjerstwie CMC . W październiku w Neapolu będzie walczyć w szeregach najlepszych w Europie . Kadrowiczka gościła w Nowym Targu w salonie TOP Style na evencie " Mistrzowskie cięcia"

Wiola Kopka nie ukrywa, że od kiedy pamięta, to zawsze chciała być fryzjerką . Nie wyobraża sobie takiej sytuacji, która skłoniłaby ją do odłożenia nożyczek. Przyznaje jednak, że był czas, kiedy jej pasję zdeterminowała nuda, znużenie i zmęczenie. Kursy pomiędzy salonem i domem , monotonię codziennych zajęć i brak wsparcia partnera doprowadziły do dramatu w jej osobistym życiu. Nowe życie, które pojawiło się po zakończeniu toksycznego związku otworzyło przed nią całkiem nowe perspektywy. Nic jednak nie byłoby możliwe bez wielkiego wsparcia moich dzieci i najbliższych - mówi z uśmiechem .

Zaczęło się dość nieoczekiwanie.

-Wcześniej pracowałam jako fryzjer damsko- męski . W moje życie zawodowe wkradła się monotonia, zmęczenie i nuda. Coś było nie tak . Szukałam czegoś nowego . Zaczęłam sama szukać szkoleń . Pierwsze z nich to było szkolenie w Tychach z udziałem Kamila Cesarskiego z ekipą z Pomorza . Na tym szkoleniu poczułam się zafascynowana i oczarowana jego pracą i metodami i tak naprawdę od niego się zaczęło.- opowiada Wiola Kopka -Rok temu miałam możliwość uściskać mu dłoń na targach w Katowicach i podziękować za tą fantastyczną przygodę , której dał początek rozbudzając moją pasję. W tym samym miejscu spotkałam też innych Barberów : Piotra Staszewskiego , Łukasza Janika - dziś mistrza i człowieka z waszego Nowego Targu. -Nie ukrywam tego, że podglądałam ich prace, korzystałam z tego... i też tak chciałam Miałam takie marzenie : dosyć siedzenia w tym jednym zakładzie, w jednym miejscu. Chce czegoś więcej . chce coś zobaczyć . chcę coś przeżyć .
Któregoś dnia powiedziałam sobie to jestem nowa ja . wychowałam trójkę dzieci : dwoje to już dorosłe dzieci . Mam jeszcze córeczkę 8 -letnią. Oni są mi bardzo pomocni , są ogromnym moim wsparciem i dzięki nim mogę być na każdym szkoleniu i na zawodach , by m.in obserwować prace innych , ale tez brać udział w jakiś pokazach i korzystać z zaproszeń , które są dla mnie zawsze nie tylko zaszczytem, ale i nauką czegoś nowego i mogę tak naprawdę z bliska podglądać pracę mistrzów .

Jako kolejna pojawiła się informacja, że w Gdańsku na Targach Uroda 2017 będą odbywały się eliminacje do CMC w kategorii Old School Barber's .

-To była przygoda . Pierwszy raz chciałam wziąć udział w takim konkursie, bo nigdy wcześniej w czymś takim nie uczestniczyłam - mówi Wiola Kopka- Wcześniej determinowała mnie trema , dzieci dom, rodzina... zawsze to przodowało. W końcu zdecydowałam, że tak - teraz jest mój czas i dla zabawy, dla swojej własnej satysfakcji chciałam podjąć tą próbę i wzięłam udział w konkursie . Udało się . zajęłam pierwsze miejsce w eliminacjach CMC Polska (Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa we Fryzjerstwie СМС Polska Gdańsk Beauty Awards 2017 )
  W ten oto sposób filigranowa blondynka ze Śląska znalazła się w kadrze polski.
-Mam to ogromne szczęście , że mogę podglądać pracę moich kolegów fryzjerów . Z wielką przyjemnością patrzę na utytułowanego mojego kolegę z Rudy Śląskiej Lucjana Szajbel'a, który teraz jest nie tylko moim trenerem, ale całej kadry fryzjerskiej przygotowującej się do CMC i ćwiczę pod jego okiem m.in z Sebastianem Karczewskim Wojciechem Karwatem,Piotrem Staszewskim Łukaszem Janikiem , Damianem Zakrzewskim- mówi Barberka, podkreślając-wszystko odbywa się pod czujnym okiem Ireneusz Harbuz i firmy Nah i naturalnie trenera Lucjana Szajbela
 
Skąd czerpiesz Inspiracje ?

-Wszyscy wokół wiedza , ze mam bzika. nawet gdy sprzątam w domu to podglądam innych fryzjerów , by podejrzeć nowe trendy . Zaczarował mnie ten Barber ( Fryzjer męski czy jak kto woli polski cyrulik) świat i strzyżenie oraz stylizacja męska , chociaż nie mogę powiedzieć, że tracę z oczu damskie trendy - mówi Wiola Kopka

Jest jakaś jest różnica pomiędzy byciem barberem a fryzjerem męskim?

-Barber to praca przy brodzie , z zarostem mężczyzny . Współczesny mężczyzna powinien być zadbany . Wszystko musi być wypracowane . Linie zarostu muszą być perfekcyjne i to jest ta różnica między Barberem , a samym strzyżeniem męskim .- mówi Wiola Kopka

Na fotelu siada sympatyczny brodacz , kiedyś bokser. Wiola Kopka przez chwilę przygląda mu się wprawnym okiem. Potem przedstawia swoją wizję.
-Chcesz być na Topie to bez przedziałka . Taka fryzura tu z mocnym zarysem i stylistycznie do tego dopasowuje się brodę. Wprawne ręce barberki wykonują minimalne ruchy , słychać ciche pobrzękiwanie maszynki. Strzyżenie włosów trwa jakąś chwilę . Zabawa z brodą zdecydowanie dłużej. Delikatne linie , łagodne łuki profilowane podcięcia -to tylko wstęp do masażu twarzy połączonego z aplikacją kosmetyków i szczotkowaniem.

Jak mają zadbać o siebie młodzi ludzie ?

-Koniecznie polecam im Barber Shopy - ludzie z tej branży są na bieżąco . Wszystkie nowe trendy można podpatrzeć na targach, szkoleniach itd... Mistrzowie chętnie się nimi dzielą . Są w tej branży i ludzie, którzy pracują Londynie , czy przyjechali z Londynu - tak jak Damian Zakrzewski na przykład , z którym mam przyjemność razem trenować w kadrze . Dlatego zawsze będę polecać młodym wizytę u Barbera , u Fryzjera Męskiego- to przecież jest nieodzowne .

Mężczyźni tak od razu zaakceptowali kobietę Barbera?

-Moi klienci podchodzili w moim salonie do mnie na początku z pewną dozą niepewności, bo po pierwsze kobieta, a po drugie broda u mężczyzny to szalenie drażliwy i ważny temat. Po woli jednak udawało mi się ich namówić do estetycznych zabiegów i teraz do mnie wracają - śmieje się Wiola Kopka -Teraz mówią , że sobie nie wyobrażają kogoś innego. Mówią, że jestem dla nich tak jak ich dentysta .

Wybór osobistego fryzjera to szalenie intymna sprawa...

-Fryzjera z reguły szuka się metodą prób i błędów.- radzi Wiola Kopka - Jest ważne, by mieć do niego zaufanie i pewność, że fryzjer wie czego potrzebuje jego klient . Naturalnie staramy się bardzo, by każdego zatrzymać na dłużej .

Jak często należy odwiedzać barbera ?

-Wizyta u Fryzjera - Barbera to zależy od indywidualnej potrzeby każdego mężczyzny. Z reguły reguluje to sprawa wizerunku a to w pracy , a to w jego otoczeniu, czy jakaś inna potrzeba. Tak moim zdaniem minimalnie to taką wizytę trzeba sobie fundować co trzy , cztery tygodnie, trzeba stylizować brodę i samą fryzurę 

Bycie w kadrze to prestiż, ale tez zobowiązuje ...

-Przede wszystkim do systematyczności, obecności na treningach i naturalnie oddania swojego wolnego czasu na rzecz wojaży : pierwszy trening na przykład mieliśmy w Warszawie, drugi w Gdańsku Dla mnie to wielka przyjemność, którą łączę z moją pasją i wdzięcznością. Odbieram to jak wygrany los na loterii.
Dla mnie to ogromny zaszczyt , ogromna przyjemność i myślę , ze każdy fryzjer w Polsce czułby się tak fantastycznie jak ja , gdyby mógł być w jednym pomieszczeniu z tymi ludźmi, pracować z nimi, a jeszcze do tego móc podglądać ich prace i zbierać doświadczenie. - mówi nasza kadrowiczka w fryzjerstwie męskim-Jako kobieta przeżyłam dużo złych rzeczy. teraz mam możliwość obserwowania mężczyzn z innej strony ; są przykładnymi mężami, ojcami . Dzięki takim ludziom wraca chęć do życia


Wiola Kopka to nie tylko szalenie otwarta i życzliwa osoba. To przede wszystkim mama trójki dzieci i kobieta mocno doświadczona przez los. Jej choroba i konieczne zabiegi spowodowały , że poznała bliżej problemy ludzi po chemioterapii. Dziś wiele takich osób korzysta z jej usług. Ofertę swojego salonu poszerzyła bowiem o kosmetyki dostosowane do wymogów włosów ludzi po tego typu zabiegach.

Z rad i porad Wioli opki możecie skorzytać TUTAJ :
Studio Fryzjerskie Wioletta Kopka : Mikołów ul. Krakowska 1

W środę 14.03.2018 roku otrzymuję dwie fantastyczne wiadomości:
-pierwsza to zaproszenie na  organizowany w salonie w Mikołowie przy ul. Krakowskiej 1, event  " Dzień Kobiet"
- druga to informacja fecebookowa -stylizacja Wioli Kopki wśród 10 najlepszych opublikowanych w krajowym konkursie American Crew All Star Challenge ""Przedstawiamy Wam finałową dziesiątkę krajowego etapu American Crew All Star Challenge! "

>TUTAJ : https://www.facebook.com/americancrewpl/photos/a.1617871738248505.1073741832.316008281768197/1617872044915141/?type=3&theater

Szczególne serdeczne podziękowania składam na ręce Rafała Gała ze Studia Ton Style w Nowym Targu ( ul. Długa 94) bez ogromnej pomocy którego  realizacja tego materiału jak i eventu " Mistrzowskie ciecia" nie byłaby możliwa
Zobacz ofertę sklepu z akcesorimi i odzieżą turystyczną SZLAK.CO2018-03-15 09:54 3904 American Crew All Star Challenge,Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa we Fryzjerstwie СМС Polska Gdańsk Beauty Awards 2017 ),Wiola Kopka, Barber, TOP Style, fryzjer,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67